Wpis z mikrobloga

Czemu ceny usług w Polsce są tak wysokie, skoro podatki dla polskich przedsiębiorców są na tle Europy bardzo niskie (obrazek)?
Byłem ostatnio na Euro w Berlinie i cena strzyżenia u Barbera to 15 euro, u mnie we Wrocławiu znaleźć jakiegoś poniżej 90 zł to cud. Nikt mi nie wmówi, że utrzymanie pracownika lub lokalu w centrum Berlina jest tańsze niż w PL xD
Kawa - równie drogą (czasem droższą) jak u nas to tylko w Skandynawii piłem. W kwietniu mieszkałem przez miesiąc na Gran Canarii i tam płaciłem za kawę 1-1,5 euro. W Polsce za tyle to w Żabce nie kupię xD
Wiem, że to dowody anegdotyczne, ale nawet na wykopie takich opinii się multum pojawia.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są kraje zdecydowanie droższe, ale chyba patrząc na to, że nadal do zachodu nam sporo brakuje, a podatki nasi przedsiębiorcy mają jedne z najniższych w Europie to powinniśmy być jakąś wyspą najtańszych usług w UE xD Chyba, że nasi przedsiębiorcy to najbardziej pazerne osoby na kontynencie xD
#ekonomia #gospodarka #podatki
Wurmloch - Czemu ceny usług w Polsce są tak wysokie, skoro podatki dla polskich przed...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz