Wpis z mikrobloga

@Kamael: Tylko, że we Włoszech da się wypić cappuccino przez całą dobę, zjeść pizzę z owocami albo carbonarę z mega ciężkim tłustym sosem i nikogo nie obchodzi co i jak jesz i co ci smakuje xD Puryzm żywieniowy Włochów to żart i mem. A na serio biorą to tylko idioci z innych krajów wykłócający się jak zrobić prawdziwą włoską pizzę czy prawdziwą carbonarę na forach. Gdzie we Włoszech te potrawy
  • Odpowiedz
@crespo: Z jedzeniem się zgodzę, ale nie ma bata, że na południu Włoch podadzą Ci cappuccino po południu od tak. Będą chodzić i udawać, że zapomnieli i może po 10 próbie to zrobią xd (nie mówię o ulubionych polskich hotelach all inclusive z basenem) . Z żarciem to trzeba pamiętać, że kuchnia włoska jest mega prosta i jedynie bazuje na świeżych składnikach, oni sami eksperymentują, ale są nieoczywiste wyjątki: makaron
  • Odpowiedz
@crespo: co ty #!$%@? człowieku xD, na własnej skorze to odczułem. Sa rzeczy ktora sa w menu i ktorych ci nie podadza o pewnej porze "bo nie".
  • Odpowiedz
@Kamael: I dobrze, mają swoją kulturę/zasady/tradycję i się ich trzymają. Jak Ci się nie podoba to nie musisz tam jeździć - zresztą sam w pierwszym komentarzu napisałeś, że "dlatego nie zamierzam tam nigdy być", a teraz, że "odczułeś to na swojej skórze". Gdyby wszystkie kraje odczuwały tak mocno solidarność do swojej społeczności to może byłoby teraz lepiej w Europie. Nie mogą mieć wpływu na zapaść bezpieczeństwa w swoim kraju to
  • Odpowiedz
@k1npatsu: no i nie jezdze. i ja jestem zadowolony i oni, do czasu az im zabraknie turystow ktorych tez to zacznie w koncu #!$%@? (to i bezpieczenstwo). Na szczescie maja swoich inzynierow.

"Nie mogą mieć wpływu na zapaść bezpieczeństwa w swoim kraju to chociaż robią co mogą" no teraz to #!$%@?łes;)
Nie mam wplywu na to ze gwalca mi matki zony i corki ale capucino po 18 nie podam bo
  • Odpowiedz
@Kamael: A jaki masz realny wpływ na to ilu nam inżynierów podrzucą? Myślisz, że jakikolwiek, normalny obywatel tego chce? I nie, nie zabraknie im turystów, bo większość cywilizowanych ludzi respektuje obce kultury i nie narzuca im sposobu w jaki mają myśleć. Myślę, że bliski wschód i "obdarowywanie" go demokracją przez świat zachodni to odpowiednia nauczka żeby się nie wpieprzać w zasady innych państw. Dodam, że Włochy robią co mogą i
  • Odpowiedz
@k1npatsu: no w momencie jak ich tylu maja, to chyba najwyzszy czas obsadzic kogos kto zrobi z nim porzadek, nie? nie mowiac juz o zwylkych krwawych dla politykow zamieszkach? W momencie gdyby bliska mi osoba bylaby w jakikolwiek sposob skrzywdzona przez migranta, to nie chcialbym byc w skorze ludzi ktorzy sie do tego przyczynili, wlacznie z celebrytami. Wiem jaka bedzie twoja odpoweidz, ze gowno bym zrobil, no ale coz, nie
  • Odpowiedz
@Kamael: Gdzie Ty chcesz robić krwawe zamieszki? XDDD Już widzę jak w Polsce do takich dochodzi za kilka lat jak będziemy mieć swoją mniejszość brunatnych intelektualistów. Włosi to ogólnie słaby przykład radzenia sobie z masową emigracją, bo oni chociaż mają szansę się odbić i zachować swoje dziedzictwo kulturowe w społeczeństwie. Taka Francja czy Niemcy są na o wiele gorszej pozycji, gdzie poza małymi miejscowościami i wioskami ludzie zapomnieli skąd pochodzą
  • Odpowiedz
@k1npatsu: historia pokazuje ze taka wladza nigdy sie nie utrzymuje wiecznie i koniec koncow konczy sie to krwawymi zamieszkami. nawet kim bedzie kimal z czerwonym usmiechem na szyji. Juz nie takich dyktatorkow obalano
  • Odpowiedz
@Kamael: To prawda, wahadło powoli zaczyna odbijać, ale nie wiem czy to będą krwawe zamieszki, czy systemowe czystki rodem z III Rzeszy tak szczerze mówiąc. Oddolne ruchy społeczne raczej mają większe szanse powodzenia jeśli cichaczem wejdą do wielkiej polityki niż wyjdą na ulicę szerzyć chaos - chociaż w sumie masowe protesty to też jakaś droga, pytanie tylko kto będzie pociągać za sznurki i w jakim celu. A akurat Kim to
  • Odpowiedz