Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czym to tuskowe CPK ma się różnić od pisowskiego?

Okay, pociągi mają jeździć szybciej, ale akurat to niekoniecznie zmiana na lepsze. Bo większe prędkości to mniej przystanków na trasie. A to przecież będzie powodowało wykluczenie komunikacyjne mniejszych miejscowości.

O likwidacji lotnisk regionalnych nikt nie mówił. Ale Tusk oczywiście na konferencji prasowej musiał się minąć z prawdą.

Mam wrażenie, że jedyne co się zmieniło to etykieta - teraz będziemy mieli uśmiechnięte CPK. A Tusk, decydując się na kontynuację projektu, tak naprawdę przyznał że pomysł PiSu nie był zły.

#polska #polityka #cpk
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: najlepiej dorożkami wozić pasażerów, wtedy można zatrzymywać się wszędzie. K---a,nie wiedzieli, że prędkość jest lewacka/niemiecka/anty-polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@groman43: okęcie miało być zamknięte chyba dla całego ruchu oprócz wojskowego (w tym rządowego), a teraz mimo że cały komercyjny ruch ma zostać przekierowany to planują pilne inwestycje na Okęciu. Pytanie co mają robić, jak długo no i czy to nie jest marnowanie środków? Znając rządowe stawki to nagle 400 milionów pójdzie na to, żeby za 3-4 lata zamknąć. Where sens?
  • Odpowiedz
  • 0
@czemuztak wyobraź sobie taką sytuację, mieszkasz we Wrocławiu i masz lot z Warszawy. Masz do wyboru dwie opcje, albo lecisz z wrocławskiego lotniska do Warszawy, albo korzystasz z uśmiechniętej kolei Tuska. Na lotnisku we Wrocławiu musisz być około półtorej godziny przed lotem, pozbywasz się bagażu i już nie musisz się o to martwić. W Warszawie po prostu masz przesiadkę, nawet bez drugiego security check. A jeśli jedziesz uśmiechniętą koleją musisz do
  • Odpowiedz
@Zenek_: to rozumiem, ale inwestycja to planowanie, zgody, przetargi, wszystko trwa latami. Do tego inwestycja nie zwraca się w tydzień. To moje jedyne wątpliwości co do tego tematu. Wyczytałem niedawno że planują ukończyć inwestycję w 2029r. Za cenę 2,5mld plus 40% rezerwy. To wszystko po to żeby latać przez 3 lata?
  • Odpowiedz