Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy wypuszczają koty z domu luzem powinni płacić kary. Nie dość, że ciągle znajduję martwe ptaki w ogrodzie to jeszcze srają mi te koty do piaskownicy dziecka. Nie zdziwcie się jak kiedyś taki kot wam do domu nie wróci, bo sama jak takiego zobaczę u siebie w ogrodzie to na kopach wyleci. Mam gniazdo ptaków w ogrodzie, jeśli w tym roku znowu kot zje pisklaki to rozważę jakąś trutkę na te szkodniki. Ptaki > koty.
#koty #zwierzeta #przemyslenia
  • 52
  • Odpowiedz
  • 5
@Orowerbogatszy Tylko lwa nikt nie karmi w domu, a koty się mnożą ponad miarę przez ludzi. W przyrodzie liczba drapieżników jest regulowana naturalnie i nigdy ich nie będzie dużo. A kotów mamy miliony w samej Polsce. Zobacz sobie ile jest lisów, wilków czy rysi w Polsce, a ile kotów. Wilków jest 2000 sztuk w całej Polsce, rysi 200 sztuk, a lisów 200 tysięcy. Pewnie wszystkich drapieżników dzikich nie ma tyle co
  • Odpowiedz
  • 1
@Orowerbogatszy Nie wiem ile jest ptaków, ale wiem jak to ogromny wysiłek wykarmić małe pisklaki. Z mężem jak obserwowaliśmy naszą rodzinkę ptaków to sami się śmialiśmy, że ptasi rodzice mają bardziej przechlapane niż my. I teraz przychodzi taki kot, który cały ten wielotygodniowy wysiłek niweczy właściwie bez żadnego sensu, bo w domu i tak się nażre i żadnej roli w ekosystemie i tak nie pełni.
  • Odpowiedz
@Howea: ale wiesz, że oprócz domowych kotów wypuszczanych, są jeszcze te dzikie które mogą robić te wszystkie złe rzeczy o których piszesz? Badania pokazują, że to #!$%@? o domowych kotach, zabójcach ptaków to brednie, ponieważ dominująca większość kotów polujaca na lokalne ptactwo i gryzonie to koty dzikie czy tam bezdomne.

Przestań powtarzać brednie pls

I mowie to jako właściciel który wyprowadza kota na smyczy.
  • Odpowiedz
@Howea: jeśli drzewo jest w miarę wysokie i nie stoi obok innych to rozważyłbym na twoim miejscu, żeby kupić arkusz najtańszej blachy i owinąć wokół pnia drzewa na wysokości powyżej metra, tak żeby kot nie wskoczył powyżej niej, a po blasze drapieżnik się pazurami nie wespnie.
  • Odpowiedz
bo sama jak takiego zobaczę u siebie w ogrodzie to na kopach wyleci


@Howea: ktoś tu ma tendencje do znęcania się nad zwierzętami i szuka wymówki by sobie poużywać, obyś dostała wyrok za to
  • Odpowiedz
@Howea: każdy drapieżnik pełni rolę w ekosystemie. Na przykład pilnując, żeby się zbyt głupie jednostki nie rozmnażały.

Ptak, który buduje gniazda nisko w krzewach w zasięgu drapieżnika, jest głupi i nie powinien swoimi genami zanieczyszczać populacji. Chroniąc go, osłabiasz populację tego gatunku. Na szczęście są koty, które robią z takimi porządek.
  • Odpowiedz
@Howea żywołapka, ale potem sama musisz wysłać kota do Zakopanego - jak rozmawiałem z gościem który je sprzedawał to mówił że w ciągu tygodnia złapał 17 kotów - to jest jakaś plaga
  • Odpowiedz
kot to zwierze domowe, nie powinno się go wypuszczać, bo te zwierzaki są nie przystosowane i najczęściej kończy się to wbiegnięciem pod auto


@kacappylon: Kot nie jest zwierzęciem domowym. Koty, w przeciwieństwie do psów czy świń nigdy nie zostały udomowione.
Polecam poczytać: http://animalus.eu/udomowienie-a-oswojenie-zwierzat-roznice/
To o czym piszesz to jest po prostu zwierze puszczone samopas w zderzeniu z cywilizacją - psy też giną pod samochodami. Jakbyś świnie wypuścił samopas to też
  • Odpowiedz
@Howea: Jeżeli drapieżniki nie będą polowały na inne gatunki to dojdzie do przegęszczenia i wtedy będzie zdecydowanie gorzej. Tak funkcjonuje natura, dzięki temu masz zachowany naturalny porządek - jedyne co tak naprawdę ingeruje to człowiek.
30 lat temu ptaków, albo mówiąc szczegółowo wróbli było masa i kotów było tak samo dużo - nie koty spowodowały, że jest ptaków mniej a człowiek.
W ogóle mocne słowa jak na osobę, która zapewne
  • Odpowiedz
@Howea: u mnie też w tym roku były zabijane ptaki przez koty, bo karmnik mieliśmy i przyleciały ptaszki
Nie wiem czyje to, ale oby właściciel wpadł pod auto i konał w męczarniach. Wtedy może ktoś bardziej odpowiedzialny przejmie kota i kot dożyje spokojnej starości
  • Odpowiedz
NIE MA RÓŻNICY MIĘDZY KOTAMI A ŚWINIAMI, ANI KOTAMI A WIEWIÓRKAMI

WCALE!!!!!!!!!!!!!


@Feministka2000: Masz jakieś problem z emocjami, może to one nie pozwalają ci zrozumieć tekstu? xDDD
To ci napiszę prościej: argument że jakieś zwierze na drodze wpada pod samochód bo jest "zwierzęciem domowym" jest kretyński. Dotarło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz