Wpis z mikrobloga

Pytanko o wymianę wtryskiwacza. Robiłem już kiedyś całość a teraz komputer pokazał że problem jest z jednym. Czy ja mogę właściwie dokupić jeden używany tego samego modelu u numeru i go tylko zamienić z tym który komputer pokazuje że błędnie pracuje? Czy mechanik musowo jeszcze będzie potrzebował zakodować jakoś ten nowy wtryskiwacz?
#pytanie #mechanikasamochodowa #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate:

Jak diesel albo benzyna z bezpośrednim wtryskiem to się koduje przynajmniej w BMW ale to chyba głównie po to bo też wtryskiwacze prosto z fabryki nie mają równego wydatku paliwa i przy kodowaniu mówi się komputerowi jaki mają wydatek te wtryskiwacze. Ale jak będziesz miał 3 różne zużyte i 4 inaczej zużyty to pewnie nie będzie większej różnicy.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Kodowanie to nic innego, jak wyrównywanie dawki wtrysku, a każdy, nawet nowy wtryskiwacz, wykazuje różne parametry. Dlatego też należy je ujednolicić, aby mogły wykonywać swoją pracę jak najbardziej wydajnie i równomiernie.

Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: Czy każdy mechanik może to zrobić, czy nie bo potrzebna jest specjalna aparatura. Innymi słowy - jak kupię używnay wtryskiwacz, to też nie będzie mógł go mechanik zakodować bo muszą to zrobić w tym wyspecjalizowanym serwisie dużym gdzie się je regeneruje?
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Używka tylko jeśli to benzyna z pośrednim wtryskiem. Do bezpośredniego to tylko nówki albo regeneracja, w używanym ten kod na wtrysku to już pewnie dawno nieaktualny. Imo silnik będzie działał tylko nie będzie optymalnie spalał paliwa.
  • Odpowiedz
w używanym ten kod na wtrysku to już pewnie dawno nieaktualny


@Choppex: u mnie to stary diesel. Czemu będzie dawno nieaktualny? W sensie mechanicznie wtrysk będzie rozkalibrowany, względem tego co będzie napisane żeby zakodować? Jeśli tak może być, to nie można dopasowywać ręcznie tych wartości aby zakodować właściwie?

Imo silnik będzie działał tylko nie będzie optymalnie spalał paliwa.


@Choppex: czym to może grozić?
  • Odpowiedz
@interpenetrate Jak stary 1.9 TDI na pompkach to tam tego nie trzeba robić. Kodowanie jest ważne z Common Railu.

Jeśli wtrysk jest dobry i nie zakodujesz to po jakimś czasie samochód sam sobie go zaadaptuje. Nowe kody nadają gdziekolwiek gdzie regenerują wtryski.

Jak będzie np. Podawał za duzo paliwa to będzie szarpać, szybciej zawali dpf, w najgorszym przypadku nawet może wypalić dziurę w tłoku.
  • Odpowiedz