Wpis z mikrobloga

  • 1
@arinkao Ala lata 90 to według mnie powinnaś na patelni robić farsz z cebuli, pieczarek i kiełbasy i dopiero potem na to ser
  • Odpowiedz
  • 1
@arinkao: Taka domowa pizza to inny rodzaj pizzy.
Robię se w piecu efeuno neapolitane albo classice, a i tak, gdzieś tam w sercu, ta sucha, na grubym z kukurydzą zapieczonym serem na wierzchu od mamy jest lepsza niż to wszystko... Sentyment.
  • Odpowiedz
  • 1
@arinkao: polecam Detroit style pizza, ciasta można zrobić więcej i mieć na pizzę i foccacie. Brian Lagerstrom ma fajny przepis na yt
  • Odpowiedz
  • 1
@arinkao: Podpiecz najpierw ciasto z sosem pomidorowym, a ser i składniki daj w połowie pieczenia. Nie będzie spalony. Dwa, parmezany daje się raczej na sam koniec, jak juz to daj potartą albo świeżą mozarellę.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Catmmando: Na jedną dałam bo jestem hardcorem, ale podziel prosze na dwa, nie rób tego co ja bo za dużo bułki jest wtedy.
Możesz zrobić jedną blache jednego dnia, a drugą połowę ciasta wsadzić do szczelnego pojemnika i do lodówki na nastepny dzień.

@booolooo To sentyment ale ja już chyba przerzuciłam smaki na tego pyszniutkiego placka wg Klubu Miłośników Pizzy. Mimo wszystko. Lepsze od grubej sa takie pizzerinki, kiedyś je często
arinkao - @Catmmando: Na jedną dałam bo jestem hardcorem, ale podziel prosze na dwa, ...

źródło: IMG_20200423_192903

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
polecam Detroit style pizza, ciasta można zrobić więcej i mieć na pizzę i foccacie. Brian Lagerstrom ma fajny przepis na yt


@Tang0: Dzięki, wygląda obłędnie! Zapisałam na playliście.
arinkao - >polecam Detroit style pizza, ciasta można zrobić więcej i mieć na pizzę i ...
  • Odpowiedz