Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie, plis.
Od 3 miesięcy chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu i ćwiczę Bro splita (z widocznymi, ale nie spektakularnymi efektami), czyli 1 parta mięśni na tydzień i zastanawiam się, czy robię dobrze, bo coraz częściej czytam i słyszę, że tydzień to za długo na regenerację, a mięśnie powinno się ćwiczyć 2 razy w tygodniu, bo efekty są lepsze i szybsze.

Doradźcie mi, proszę, jak będzie lepiej to rozłożyć, bo już zgłupiałem od tego nadmiaru informacji:
Aktualnie robię:
1 dzień klatkę (14-16 serii) + biceps (9-11 serii)
2 dzień plecy (14-16 serii) + triceps (9-11 serii)
3 dzień nogi + barki (12 serii) + brzuch

I zastanawiam się, czy nie przejść na coś w stylu lekko zmodyfikowanego FBW albo PPL:
1 dzień: klatka (8 serii), plecy (8 serii), trip, bic, barki - po 3-6 serii.
2 dzień: nogi + brzuch
3 dzień klatka (8 serii), plecy (8 serii), trip, bic, barki - po 6 serii - taki sam jak dzień 1, ale inny zestaw ćwiczeń.

W obu przypadkach między dniami treningowymi robię 1-2 dni odpoczynku.
Cel, jaki chcę osiągnąć, to masa.

Wiem, że w dużej mierze to indywidualna sprawa, ale jest sens w ogóle próbować zmienić to w ten sposób jak wyżej?
Jakie Wy macie doświadczenia z przejścia ze Splitu na FBW?

#mikrokoksy
#mirkokoksy
#silownia
#sport
  • 5
  • Odpowiedz
Ja tam zawsze od czasów osiedlowej katowni robię partię raz w tygodniu. Pamiętaj że jak robisz wyciskanie na ławce to pracują też inne partie mięśniowe nie tylko klata ale też bary, tric...w innych ćwiczeniach podobnie. Wiec partia w tygodniu optymalnie.

Teraz po latach po powrocie do treningu robie:
pon klata, bic przedramię + rower
wt interwały/rower
sr bary plecy + rower
  • Odpowiedz
@Fanath: Ja zaczynałem swoją przygodę z siłką od bro splitu 4x w tygodniu. No i po 5 miesiacach stwierdziłem, że efekty są słabe i ogólnie czuję się zajechany. Zmieniłem na fbw 3x w tygodniu i jest o wiele lepiej. Imo nie potrzebujesz aż 16 serii na klatkę, zwłaszcza przy fbw. No, ale ja się w sumie nie znam, za krótki staż mam, są tu bardziej ogarnięci, którzy pewnie doradzą lepiej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dziki_wieprz: Właśnie o takie opinie, poparte własnym doświadczeniem, mi chodziło! Dzięki, Mirku.

Faktycznie, klatka i plecy może trochę za dużo tych serii w obu przypadkach.
  • Odpowiedz