Wpis z mikrobloga

#windows11 Jakież to aplikacje wymagają nowszego systemu niż Windows 10 - i to wcale nie najnowszego?
Z tego co sam używam "najbardziej wymagające są":
Google Chrome - 14393.0 (czyli od LTSB 2016)
Xbox Cloud Gaming - 18362.0 (porzucony już 19H1 lub kłopotliwy Server 2019)
WSL2 - 18362.1049 (jak wyżej)
Terminal - 19041.0 (czyli od LTSC 2021 lub biedackiego 2004, czyli zwyczajnego konsumenckiego Windows 10)
Zatem czemu by nie używać Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021? Albo od biedy zwykłego Windows 10 Pro, najlepiej oczywiście dobrze skonfigurowanego?
Sklep z aplikacjami instalujemy jedną komendą ( wsreset -i ). Granie w chmurze przez Xbox Game Pass działa, Windows Subsystem for Linux działa, nawet ten ociężały Windows Terminal działa, nawet działa też Cmder z Mintty i Bash, no i Git oczywiście też działa.

#windows10 #windows #pcmasterrace #komputery #informatyka
NauczonyRoboty - #windows11 Jakież to aplikacje wymagają nowszego systemu niż Windows...

źródło: Windows 10 x64-2024-06-25-05-10-07

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: po to że 11 to gówno?


@Biuakke: poza bzdurami które mają wszystkie systemy jak jakieś pogody czy inne telemetrie to jest o wiele lepiej niż na 10. Jest więcej rzeczy przeniesionych ze starego panelu sterowania, działa bardzo dobrze i jest dużo fajnych ułatwień. Na początku brakowało kilku podstawowych rzeczy, teraz nie mam z niczym problemów.
  • Odpowiedz
@mattz_: dawno nie sprawdzałem, ale ostatnio W11 nie miał opcji, że dopóki pasek się nie zapełni to trzymać tam listę aplikacji np. Kilka plików Word na pasku startowym, a jak będzie za dużo to się scalą do jednej ikonki
  • Odpowiedz
@mattz_: może mam niefarta ale musiałam już 3x zrobić reinstal 11 bo się #!$%@?ł tak bardzo, że nie dało się go używać a naprawa tego na własną rękę trwałaby godziny.
Raz po wymianie wentyli #!$%@?ł się OneDrive I nijak nie dało się tego ogarnąć. Po 3h babrania się z ntym poradnikiem zrobiłem reinstal xD
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan:
Przecież to to samo co 10, ale w innym papierku
To Szanowny Panie kompletna nieprawda.
A po co siedzieć na starym skoro wsparcie kończy się w październiku 2025 (dla zwykłego)
EOL jest moim zdaniem sprawą niskiej ważności. Windows 7 nadal dostaje łatki bezpieczeństwa, ale od około roku ucieka od niego dużo programów i to jest problemem. Ja chętnie nadal bym używał Windows 7, nawet gdyby nie dostawał żadnych aktualizacji, ale to np. brak żadnej przeglądarki internetowej z widevine przelewa czarę goryczy.
A opisany przeze mnie IoT LTSC będzie wspierany do 2032r. Jeśli komuś nie zależy na nowinkach to jeszcze lepszym wyborem będzie LTSB 2016
  • Odpowiedz
@NauczonyRoboty Jak dla mnie to tworzysz jakieś wyimaginowane problemy na siłę.
Miliardy ludzi używa bezwiednie tego co aktualnie dają na sprzęcie i żyją.
Win7 dostaje łatki, ale za potężne pieniądze, bo np. banki nie chcą wymieniać systemów w bankomatach albo marynarka UK ma to wciąż na łodziach podwodnych bodajże.
Od kiedy mam win10 to nie pamiętam bym musiał reinstall robić, bo coś się spieprzyło, a bluescreena widziałem może z raz czy dwa na początku. Na xp i win 7 było to nagminne i klucze miało się wyryte na blachę by odnowić system.

Teraz swoją postawioną win10 przerzucam za pomocą Macrium Reflect już na czwartego laptopa i żyje system doskonale. Porzucę go na rzecz jedenastki właśnie jak skończy mu się oficjalne wsparcie. Na razie nie chce mi się robić upgradu, bo nie widzę takiej potrzeby. Wyleczyłem się już z bycia early adopterem i win11 ciut wkurza mnie brakiem możliwości zostawienia paska start na lewej stronie ekranu. Ale to też można naprawić programem za parę dolarów lub darmowym. I wtedy wygląda jak twoja ukochana
  • Odpowiedz