Wpis z mikrobloga

@StdPtr: Podatek od wynajmu zostanie przerzucony na wynajmujących. Jedynie podatek od 3 nieruchomości, bo dwie to można jednak mieć- dom na prowincji czy przedmieściach i mieszkanie w mieście. Dodatkowo kapitał zagraniczny wykupujący mieszkania w Polsce obłożyć chorym podatkiem 80% i elo.
  • Odpowiedz
  • 6
@jfrost

@armagedon444: won lewagu!!! stać go to kupuje!! ja np. wykupię cały zapas insuliny w mieście, bo mnie stać!! wolny ryneg lewaku!!:)


Niby sarkazm ale się zgadzam, przy założeniu, że państwo nie robi sztucznego pompowania bańki jak z BK2 albo nie będzie teraz "ratować" deweloperów
  • Odpowiedz
@armagedon444 może by tak ustalić cenę maksymalną za metr kwadratowy liczoną do obecnej średniej krajowej plus ileś tam procent w zależności od liczby mieszkańców danego miasta. Niestety to się nie uda, bo nikt by na tym nie zarobił.
  • Odpowiedz
@armagedon444: No i taki "inwestor" bukuje sobie takie mieszkania po 8k/ m2, a Ty jak chcesz kupić to zostanie 10 #!$%@? ze 100 mieszkań, po cenie 11k/m2.
Potem blok oddany do użytku "inwestor" sprzedaje po 12k/m2 i część wynajmuje...
  • Odpowiedz
won lewagu!!! stać go to kupuje!! ja np. wykupię cały zapas insuliny w mieście, bo mnie stać!! wolny ryneg lewaku!!:)


@jfrost: zesrasz się a nie wykupisz, a jeśli nawet to wina leży po stronie państwa które nie zabezpieczyło odpowiedniej ilości dla faktycznie potrzebujących, no i będziesz tą insulinę żarł tak samo jak ten typ tynk xD
  • Odpowiedz
to moze byc #!$%@? posrednik, ci tez wciskaja deweloperke a ludzie GLUPI i dzwonia do pokemona z biura zamiast do dewelopera. Jak sie kochasz z laska to zamawiasz tez posrednika by rozgrzal babe za ciebie? Niby cena taka sama powiesz? A #!$%@?, bo deweloper mu cos odpali za "nagonienie zwierzyny" a ty stracisz przez to cos co sam bys mogl z ceny "urwac". Posrednik to zuo.
  • Odpowiedz
Dlaczego młodzi, dopiero wchodzący w dorosłość nie mogą kupić mieszkań?


@armagedon444: bo za mało zarabiają. Z resztą przeważnie młodzi ludzie niewiele zarabiają, bo dopiero się uczą zawodu, pracują u kogoś, mają niskie stanowisko. Mam nadzieje, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: a niech przerzucają, wreszcie i najmującym się skończy cierpliwość. Wtedy państwo będzie mogło legalnie flipperom i landlordom dobrać się do dupy, bo nikt nie będzie ich bronił.
  • Odpowiedz
#!$%@? #!$%@?


@Goronco: jak jestem spokojnym człowiekiem tak fliperów mógłbym pod ścianą stawiać i kosić. Bezużyteczne pijawki rujnujące życie zwykłym ludziom.
  • Odpowiedz
@jfrost:

won lewagu!!! stać go to kupuje


No tak bo dopłaty do kredytów i prowadzenie rozwiązłej polityki monetarnej i hurtowy dodruk covidowy to iście wolnorynkowe zachowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz