Wpis z mikrobloga

Kolejne dni mijają, kilka spostrzeżeń nowych mam. Mianowicie przyszłym emigrantom polecam już w Polsce sprawdzić jak wygląda CV takie jakie jest tutaj stosowane ponieważ znacznie różni się od Polskiego i musiałem poprzerabiać. Jechałem z CV przygotowanym na wzór Europass ale to nadal nie to samo. Druga porada, wziąć ze sobą polską listwę albo jakiś rozgałęźnik, ubolewam nad tym, że mam tylko jedną przelotkę a postanowiłem mieć zredukowane wydatki póki nie znajdę pracy. W sklepie B&Q przelotka "UK visitor" za 3 funty.

Po wysyłałem całkiem sporo aplikacji przez internet jednak póki co bez odzewu, dziś byłem się przejść po agencjach pracy. A jutro po prostu ruszę w teren pytań osobiście od knajpy do knajpy itd. Dziś zaliczyłem też większą podróż metrem i muszę stwierdzić, że mimo tego jak ogromna jest to sieć to nie ma problemu się połapać. Jak będę miał okazje przesiadać się na jakiejś dużej stacji gdzie łączy się 5 linii to wtedy będzie ostateczny test.

Ciekawostka, z Londynu kursuje pociąg do Brukseli i jedzie 2h. Dla porównania w Polsce jechałem pociągiem relacji Poznań-Zielona Góra niecałe 2h... Dodatkowo dziś mijałem dwóch zarośniętych meneli i przechodząc usłyszałem jak jeden mówi do drugiego "zaparkowałem samochód", cóż jak widać wyemigrowali nie tylko młodzi.

Przyszedł do mnie list w sprawie NIN, powtórzone w nim o której, kiedy i gdzie spotkanie oraz co należy zabrać ze sobą. W piątek mam rozmowę tak wiec również zdam relację. Zwróciłem uwagę, że w większości kebabów jest napisane "Halal" po sprawdzeniu co to jest okazuje się, że to ubój rytualny m.in chodzi o to cyt. "zwierzę powinno być zwrócone w kierunku modlitwy muzułmańskiej (al-kibla), czyli miasta Mekka,".

#skzuk
  • 10
@501st: Nie mam pojęcia ale sądzę, że jeśli myślisz o pracy to każdy ma w dupie co miałeś z geografii itd. A jeśli myślisz o studiach tutaj to niestety nie jestem kompetentny aby odpowiedzieć.

@bemo: Właśnie odwiedziłem kilka szukając ale nie znalazłem. Może w którymś trafię :)
@sukcez: Jeśli chodzi o podłączanie polskich urządzeń w UK, to możesz spróbować mojego patentu. Będziesz potrzebował tani przedłużacz i pałeczki do jedzenia (coś innego o podobnym kształcie też się nada, byle nie przewodziło prądu). Kupujesz tani przedłużacz (nawet taki za funciaka) i hackujesz go pałeczką. Wtykasz pałeczkę do wejścia oznaczonego "earth", dzięki temu odblokowujesz pozostałe wejścia i możesz już wcisnąć polską wtyczkę w odblokowane wejścia. Jak masz wtyczki bez uziemienia to
Pobierz lemo - @sukcez: Jeśli chodzi o podłączanie polskich urządzeń w UK, to możesz spróbowa...
źródło: comment_bXSibS7PVUOfc1P4jwE3rJyP17QmimGT.jpg
@sukcez przejsciowki w poundland 2 za 1F mozna kupic spokojnie (na pewno w Lewisham shopping center),

Co do pracy, kumpel moj przyjechal w poniedzialek, dzisiaj juz mial zaliczony dzien probny w piekarni i z tego co wiem jutro zaczyna za 7f.h na start.

A pociagi to super sprawa bo np eurostar jedzie z centrum londynu do centrum paryza 2,5h i kosztuje 69F
@sukcez: nie potrzebujesz przejściówki z polskich gniazdek na angielskie. Żeby odblokować dziurki należy włożyć coś twardego w dziurkę EARTH. Może to być cokolwiek nawet nożyczki czy inne metale, ta dziura służy tylko do uziemienia. Sprawdzone milion razy w opcji z nożyczkami, bez spiny.
@strazpozarna: Równy tydzień i teraz 2 tygodnie jakoś aż przyjdzie pocztą. Jak rozmawiałem z pracodawcą że jestem w trakcie wyrabiania NIN to usłyszałem, że wszystko OK i jak tylko przyjdzie to donieść.