Wpis z mikrobloga

czerwone dla prawego pasa właśnie tam nie jest po to aby lewy mógł wjeżdżać?

Odpowiedz


@kanal35_pl: taki był chyba zamysł pomysłodawcy tego oznakowania i tej organizacji ruchu ale ja sam pare dni temu jak jechałem tamtedy tak jak ten srebrny to mialem lekki mindfuck jak przy wjezdzie na skrzyżowanie zobaczyłem czerwone światło, dzisiaj sie tam przejechałem rowerem żeby sie dokładniej przyjrzeć i tam zobaczyłem tyle dziwnych manewrów które ludzie robią
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: trzeba było wstawić całe zdjęcie.
Te auta mają osobny sygnalizator jak się okazuje, i czerwone rzeczywiście dotyczy tylko prawego pasa

https://www.google.com/maps/@52.1678522,22.266032,3a,64.4y,168.8h,85.61t/data=!3m7!1e1!3m5!1sjCLTQUynroShKj8WsK3saQ!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DjCLTQUynroShKj8WsK3saQ%26cb_client%3Dmaps_sv.share%26w%3D900%26h%3D600%26yaw%3D168.80459635039%26pitch%3D4.393043929655235%26thumbfov%3D90!7i13312!8i6656?coh=205410&entry=ttu

poza tym nawet na twoim zdjęciu widać taką czarną płachtę aby nie wprowadzało w błąd tych
  • Odpowiedz
Te auta mają osobny sygnalizator jak się okazuje, i czerwone rzeczywiście dotyczy tylko prawego pasa


@r5678: tak oni mają zielone, własnie mialem wstawić jak to wygląda od ich strony gdy skręcają w lewo, ale to jest zwykłe zielone a nie zielona strzałka na sygnalizatorze bezkolizyjnym do skrętu w lewo, gdzie każdy pas ma swój sygnalizator
Ksemidesdelos - >Te auta mają osobny sygnalizator jak się okazuje, i czerwone rzeczyw...

źródło: zielone

Pobierz
  • Odpowiedz
poza tym nawet na twoim zdjęciu widać taką czarną płachtę aby nie wprowadzało w błąd tych co skręcają.


@r5678: ta płachta jest jakoś unormowana w prawie o ruchu drogowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na spokojnie to sie wydaje logiczne, ale dzisiaj nawet widziałem kilka samochodów które miały moment zawahania przy wjeżdzaniu na to skrzyżowanie, teraz tędy prowadzi objazd centrum miasta które jest w remoncie
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Znam to skrzyżowanie jak własną kieszeń.
Skręcając w lewo w Piłsudzkiego czerwonego nie widać. Światła na sygnalizatorze zasłania stalowa płyta, co widać na pierwszym zdjęciu.
Ludzie głupieją ponieważ wyjeżdżają na samochody z ich prawej strony. Pierwszy odruch jest taki, że wymuszasz pierwszeństwo bo nie wiesz, że one stoją na światłach nie zaś unikają zderzenia z tobą.
Zasadniczo to efekt głupiego założenia, żeby przed światłami zmieścić jak najwięcej samochodów zjeżdżających
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcin3005

Ludzie głupieją ponieważ wyjeżdżają na samochody z ich prawej strony. Pierwszy odruch jest taki, że wymuszasz pierwszeństwo


Miałem takie samo wrażenie, skrecam na zielonym w lewo, wtf skąd ten samochód z prawej skoro ja mam zielone

ta płyta zasłania ale nie całkowicie, będąc na środku skrzyżowania widziałem że tam jest czerwone
  • Odpowiedz
  • 0
@Charlie666 teraz na spokojnie oglądając zdjęcia na komputerze widzę tą blachę, jak wjeżdżałem samochodem wtedy to zauważyłem że tam jest sygnalizator z czerwonym, ale wtedy byłem też dodatkowo zdenerwowany bo spieszyłem się gdzieś a centrum miasta było rozkopane
  • Odpowiedz