Wpis z mikrobloga

#przegryw @Szary_Anon

Od dziecka mam tak że nie przepadam za wyścigami.
A sczególnie F1 to dla mnie taka nuda,nic się nie dzieje i w ogóle nuda.
Nie wiem czemu F1 jest nazywana królową motorsportu.
Jeżdżą sobie w kółko po gładkim asfalcie jak na jakimś spacerku.
Jeszcze w Rally Crossie,WTCC,Nascar to coś się dzieje bo jest jakaś widoczna walka,kraksy.
Ale od dziecka uważam że najlepsze co może być w motorsporcie to rajdy samocodowe (Np:WRC).
Normalna publiczna droga,często wąska i wyboista,z drzewami i innymi przeszkodami na poboczach.
A kierowcy rajdowi pędzą takimi drogami 150-200 km/h.
Nigdy nie wiadomo co się przytrafi na takiej trasie (Kamienie,doły,pniaki) i w każdej chwili można rozwalić samochód.
I to dojeżdżanie do mety samochodem który ledwo się trzyma i drutowanie go tylko po to żeby dojechać i nie odpaść z rajdu.
Ja to zawsze porównuje do ludzi z miasta i ze wsi.
Są sobie jacyś miastowi z osiedla,czy tam strzeżonego czy takiego normalnego którzy żyją sobie w tej sterylnej cywilizacji i mają na wszystko jakiś wpływ.
I mamy chłopów ze wsi którzy nie do końca są skazani sami na siebie bo dużo zależy od sił niezależnych od nich (Susze,przymrozki itp itd).
I to czego nie lubię w wyścigach które na ogół odbywają się na asfalcie to ta sterylność.
W rajdach jest szuter,śnieg i zawsze te samochody są od tego brudne.
Są też rajdy asfaltowe i one akurat od zawsze mi się za bardzo nie podobają (Ale Monte Carlo bardzo lubię bo to nie jest typowo asfaltowy rajd).
I ta słynna oponiarska ruletka z Monte Carlo...
PawelW124 - #przegryw @Szary_Anon 

Od dziecka mam tak że nie przepadam za wyścigami....
  • 6
  • Odpowiedz
@PawelW124 mi się podobało to że rajdy były i są jakoś bardziej dla ludzi nawet tych mało zamożnych,można wziąść jakie kolwiek auto i wystartować np w KJS.A takie f1? Latami jeździj na gokartach które są drogie jak cholera i jeszcze miej kupę kasy aby się dostać do tego f1.
  • Odpowiedz
@mangoloko ale po zamknięciu jej nie było tak źle,Grupa A też jest bardzo interesująca.Piekne auta(Impreza,Celica,Lancer itp) wiele ciekawych oszustw (np oszustwo Toyoty w Celice 6gen.) I jeszcze pojawiła się grupa F2 które jest ciekawa gdyż były to auta przednionapędowe a zdarzało się często na rajdach asfaltowych że robiły auta z głównej grupy rajdowej jak chciały ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Kustosz-Jabulkowy: no odwieczna wojna do dzisiaj trwa lancer vs impreza hehe to z toyota obilo mi sie o uszy chyba w jakims odcinku moto z innej perspektywy :p z tej grupy f2 (o ile nie myle) to zawsze od małego podobały mi sie peugeoty nie wiem czemu, bez porownania wygladaja w specyfikacji rajdowej vs seryjna
  • Odpowiedz
@PawelW124: Ja akurat mam na odwrót. Lubię bezpośrednią rywalizację pomiędzy zawodnikami, więc taka jazda na czas w rajdach, pomimo że jest bardzo efektowna, niezbyt przyciąga mnie do oglądania.
F1 jest nudna, ale to dla mnie nadal najważniejsza seria samochodowa. Choć taki wyścig długodystansowy na torze Le Mans bardziej mnie wciąga.
Bardziej niż F1 interesują mnie wyścigi motocyklowe. I też wolę wyścigi na torze serii MotoGP niż taki odpowiednik rajdów na wyspie
Szary_Anon - @PawelW124: Ja akurat mam na odwrót. Lubię bezpośrednią rywalizację pomi...
  • Odpowiedz