Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy tylko ja to dostrzegam, ale serio to jest bardzo proste, to nie jest tak, że Polska jest jakaś wyjątkowa, jeżeli spojrzymy na świat, to w piłce nożnej liczą się tylko 2 typy państw:
te położone w odpowiedniej strefie klimatycznej, które mają odpowiednio dużą liczbę dni słonecznych w roku, dzięki czemu mają naturalną przewagę pogodową w piłce nożnej nad resztą świata-> Argentyna, Brazylia, Portugalia, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Kolumbia, Urugwaj

oraz

druga kategoria to państwa które może nie mają takiego świetnego klimatu, ale rekompensują to sobie świetną infrastrukturą, bo jednak trzeba pamiętać, że granie w piłkę na hali, a granie na zewnątrz, to 2 zupełnie różne dyscypliny (tak jakby siatkarze halowi, mieli 5 miesięcy iść grać na plaże) i to państwa bardzo bogate takie jak: Francja, Belgia, Anglia, Holandia, Niemcy czy Szwajcaria.

Można to również zauważyć po siatkówce, że te same problemy ma siatkówka plażowa co piłkarze nożni, mimo że w siatkówce mamy świetne wyniki, to w siatkówce plażowej poziom mamy podobny jak w piłce nożnej.

A więc podsumowując, w każdym sporcie, każde państwo ma pewne atuty których inne państwo nie ma, takim atutem może być położenie geograficzne, strefa klimatyczna, zamożność i o tyle o ile oczywistym jest, że w skokach narciarskich mocne są kraje takie jak Norwegia, Finlandia, Austria czy Szwajcaria, a np. Sudan czy Etiopia nigdy nie będzie mocna o tyle w przypadku piłki mam wrażenie, że część osób nie dostrzega, że działają bardzo podobne prawidła. Polska piłka wejdzie na wyższy poziom, gdy Polska jako kraj zbliży się ekonomicznie do tych państw które leżą w naszej strefie klimatycznej i odnoszą sukcesy (np. Niemcy), jeżeli przekroczymy pewien poziom, znajdzie to odzwierciedlenie w lepszym szkoleniu i przełoży się na wyniki, ale to proces naturalny i raczej nie da się go zbytnio przyspieszyć.

#pilkanozna #mecz #reprezentacja #siatkowka #hokej #sport
 • 8
 • Odpowiedz
 • 1
@John_Edgar_Hoover: Nie bardzo jest sens porównywać, kiedyś piłka w ogóle była mniej profesjonalna, piłkarze byli dużo słabsi, mniejsza profesjonalizacja i odbijanie o ścianę 15 godzin dziennie może faktycznie wystarczyło, dzisiaj nie wystarczy.
 • Odpowiedz
siatkówce plażowej


@CzaryMarek: W siatkówce plażowej jest jeszcze mniej kasy niż w halowej. Prawie każdy to ma ciut więcej talentu i wzrostu ucieka na hale - tu jest jakaś kasa oraz szansa na poważne sukcesy. ¯\(ツ)/¯
 • Odpowiedz
 • 0
@Ice_Glaze: Przede wszystkim, w Polsce nie ma warunków do uprawiania plażowej, gdzie niby? Jak? Tak czy inaczej trzeba w okresie jesienno-zimowym grać na hali, a to już spory disadvantage względem państw południa, które tego problemu nie mają.
A siatka halowa jasne, że będzie w Polsce mocna, bo Polska jest zdaje się 10. najwyższym państwem świata, ze średnia ~182 cm u mężczyzn, do tego fatalna pogoda przez sporą część roku zachęca
 • Odpowiedz
w Polsce nie ma warunków do uprawiania plażowej


@CzaryMarek: Zapraszam na Wiki i spojrzenie to jest na pudle MŚ w siatkówce plażowej.

MŚ 2023 faceci - złoto Czesi, srebro Szwedzi, brąz Polacy. Fch.uj słoneczne kraje.
Sumarycznie w ilości medali przoduje BRA i USA ale patrząc na tendencje powoli "zimna" Europa coraz lepiej sobie radzi.
Przykładowo w SMS Spała jest oddzielna hala piaszczysta z 2 czy 3 boiskami tak aby ćwiczyć
 • Odpowiedz
 • 0
@Fuzuyaku: Z Norwegii, najbogatszego kraju w Europie, w którym stać ich żeby w trakcie swojej zimy wyjechać sobie do innego kraju i dalej trenować w sposób nieprzerwany.
No mówię, państwa bogate albo mające klimat.
 • Odpowiedz
@CzaryMarek: Ty serio myślisz, że siatkarze plażowi trenują cały czas na plaży? xD U mnie we Wrocławiu są bodajże dwie hale do gry w siatkówkę plażową dostępne od tak na wynajem.
 • Odpowiedz