Wpis z mikrobloga

Nienawidzę Rosji. Jedyne co świat zawdzięcza temu wrzodzie na dupie świata to śmierć, gwałty, głód, choroby, bieda, zniszczenie, przemoc, rozbijanie społeczeństwa. #ukraina
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suleD: trochę jakbyś opisał USA
btw zastanawiałeś się czemu, w kraju numer jeden na świecie, kogoś może zrujnować zwykłe wezwanie karetki a u nas nikt, nie wystawia za to paragonu?
Czemu u nas jest obowiązkowy płatny urlop, macierzyńskie, L4? Czemu jest bezpłatna edukacja?
🤔
  • Odpowiedz
@suleD: Nie lubię takiego czarno-białego widzenia świata. Akurat tak się składa, że Rosja ma sporo osiągnięć w sztuce czy nauce. Chociażby tablica Mendelejewa coś mówi? Swojego czasu Rosja sporo osiągnęła w dziedzinie podboju kosmosu i energetyce jądrowej.
Dostojewski, Tołstoj, Czajkowski, ...
Jednak w żaden sposób nie wpływa to na ocenę tego, co obecnie robi Rosja Ukrainie.
  • Odpowiedz
@suleD: A paru rosyjskich autorów. Ale oni też za bardzo nie lubili Rosji i Rosjan.


@Chrystus:

wielu tzw. geniuszy rosyjskiej literatury - Dostojewski, Czechow, Puszkin, itp. - powszechnie szanowanych w kulturze światowej - było ruskimi szowinistami, nacjonalistami, wielkorusami - którzy odmawiali prawa do istnienia jako niezależne kraje takim narodom jak Ukraina, Polska, itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@dr00: @spere @peoplearestrange Mistrz i Małgorzata to była wiodąca lektura na mojej maturze z "polskiego" :)
@zyd_z_pasji W dupie mam Ukrainę. Pomordowali moją rodzinę na kresach wschodnich (okolice Lwowa), ale Rosja jest znacznie gorszym przeciwnikiem, który chciałby zniewolić naród polski
  • Odpowiedz
@suleD: mógłbym jeszcze podać wiele więcej przykładów, co zawdzięczamy sowietom
ale skoro masz w tagu Ukrainę, to możesz podać przykłady co świat zawdzięcza temu krajowi
tutaj billboard na cześć najpopularniejszego na Spotify kompozytora muzyki klasycznej
huncwot_ - @suleD: mógłbym jeszcze podać wiele więcej przykładów, co zawdzięczamy sow...

źródło: spotify

Pobierz
  • Odpowiedz
Jedyne co świat zawdzięcza temu wrzodzie na dupie świata to śmierć, gwałty, głód, choroby, bieda, zniszczenie, przemoc, rozbijanie społeczeństwa.


@suleD: Co za kłamstwo. Oburzające. Dzięki Rosji mamy jeszcze Konfederację i Korwina.
  • Odpowiedz
Rosja historycznie i kulturowo jest częścią Europy. Jest skrajnie niesprawiedliwem dla tego narodu negowanie tego, że Rosjanie mają olbrzymi wpływ na historię, naukę, czy filozofię. Choćby założenia teoretycznie technologii stealth opracowali i opublikowali Rosjanie, a USA to zerżło i zastosowało w praktyce. Podobnie na przykład przez dobrych kilkanaście lat tylko Rosja była w stanie komercyjne i na dużą skalę cokolwiek wynieść w kosmos (po zakończeniu ery wahadłowców). Czasami narody popadają w szaleństwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@huncwot_ to po wojnie jakby nas kraj był krajem wolnym a nie zajętym przez komunistów to byśmy mieli gorzej? myślę, że wtedy usa by zainwestowało w nas tak jak robiło to z innymi krajami, ale ja się nie znam
  • Odpowiedz
@kr4wy: no nie znasz się, alianci nawet po upadku III Rzeszy, woleli współpracować z Niemcami a nas mieli w piź*dzie
Szli na rękę Niemcom którzy chceli nasze aktualne ziemie zachodnie a nasi "bratankowie" ukraińscy chcieli terytorium, dużo bardziej na zachód, niż mają aktualnie. dzięki przesunięci Polski na zachód, dokonała się jednocześnie modernizacja sporej infrastruktury w kraju
plan Marshalla minął ale granice zostały
  • Odpowiedz