Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem

Renowacja schodów drewnianych i balustrady w domu z lat 90. Kiedyś była moda na freziki i zdobienia przy tralkach i słupkach. Po kilku latach wszędzie tam zebrał się brud zmieszany z pronto. Moim zadaniem było przywrócenie blasku i lekkie odświeżenie schodów i balustrady. Udało mi się namówić klientkę na styl angielski. Stopnie drewniane i poręcz zostały wyszlifowane i zalakierowane a cała reszta przemalowana na biało farbą poliuretanową. Za odnowienie wziąłem 10 000 PLN.

#remontujzwykopem #remont #wykonczenia #budownictwo
Lowca90 - #remontujzwykopem 

Renowacja schodów drewnianych i balustrady w domu z lat...

źródło: temp_file5297983611424297088

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@siedze_w_samych_gaciach tak. Wszystko jest oklejane. Raz do malowania na biało, drugi raz do lakierów. Przy odnowieniu schodów jest dużo czasochłonnej pracy jak oklejanie, uzupełnianie ubytków czy akrylowanie wszystkich połączeń od nowa żeby szpar nie było
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ChlopoRobotnik2137 nie mam pojęcia ile płaci klient indywidualny. Kupuje duże ilości chemii i materiałów ściernych więc to trochę inaczej wychodzi. Do tego należy dodać cenę wynajmu maszyn potrzebnych do szlifu plus jakiś dobry odkurzacz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@michal0110 dzięki. Klientka zachwycona efektem ja też jestem bardzo zadowolony jak to wszystko wyszło. Działam w Warszawie i okolicy i jak coś to chętnie służę pomocą XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Wloczykij2 moim zdaniem najptossztum i najtańszym rozwiązaniem jest pomalowanie go. Bardzo dobrze do tego nadaje się farba renowacyjna goodhome dostępna w każdej Castoramie. Sufit na biało, ściany na biało albo jasnoszaro wg mnie będą najlepsze. Rozjaśni Ci to korytarz dość mocno. Dobrze zmatuj stary lakier (jakąś polerka rotacyjna by się przydała, można też ręcznie wzdłuż słoja tam gdzie polerka nie wejdzie albo całość). Potem to dobrze odkurzyć i przemyć wodą z octem
  • Odpowiedz