Wpis z mikrobloga

@kompot_z_grzybuw: to chyba najmniejszy problem tego auta. Sprawdź ogólny stan, szczególnie jak dużo rudej ma, czy nie ma na jakimś elemencie kilograma szpachli (raczej nie oczekuj oryginalnego lakieru). No i silnik wypadałoby sprawdzić tj. kompresję.
  • Odpowiedz
@v-tec progi są do poprawki po kimś i drzwi są do lakierowania, ale to sobie sam ogarnę, zdecydowanie bardziej martwi mnie właśnie silnik i to żeby spokojnie dojeżdżać do pracy, mam 25km więc diesel by pasował. Na forach są same skrajności, albo zachwalają że pancerna konstrukcja albo narzekają że delikatny motor i że trzeba uważać
  • Odpowiedz
@kompot_z_grzybuw weź pod uwagę że to już powoli zabytek i paść może wszystko. Niestety jeżdżenie na krótkie dystanse mocno odbija się na trwałości silnika bo silnik jest gorzej smarowany, przez rozcieńczanie oleju, wydech szybciej koroduje bo nie zdąży woda odparować, szybciej zapycha się katalizator itp. ogólnie teoretyzowanie nie ma sensu bo dużo zależy od stopnia dbania o auto, wymiana oleju i zużytych podzespołów na czas i normalna eksploatację.
  • Odpowiedz
@kompot_z_grzybuw: E34 to jeżdżąca rdza, jeżeli ten był garażowany i trzymany pod kocem i nie rdzy to bierz nie ważne co w silniku itd bo to wymienisz, a budę nawet jak byś dał do blacharza to zaraz znów wszystko wyjdzie
  • Odpowiedz
@v-tec @sberatel @opk20 @open_or_die pogadałem z gościem. Ma furę 29 lat, Polski salon. Była raz malowana, i wymieniane progi, które zaczęły znowu nadgryzac, oleje filtry i rozrządy wymieniane na czas, facet z zawodu jest mechanikiem i z gadki wynika jakby naprawdę dbał o auto, dorzuca masę części, dwie pompy dwa turba, silnik na części. Głowica była zmieniana bo stara pękła x lat temu więc przypadłość tych aut odhaczona
  • Odpowiedz
@kompot_z_grzybuw: jak zmienia olej a silnik jest dobry to raczej zadne konsekwncje dla samochodu.
Ja dieslem jeżdżę 8 minut do pracy, na weekendy 20 minut, i raz w roku duza trasa. po roku zrobilem badanie oleju I nawet nie bylo rozcieczeczenia paliwem. Wszystko w normach.
  • Odpowiedz