Wpis z mikrobloga

Mam jeszcze kilka pytań do graczy tibiozy, jak wspominałem w poprzednim pytaniu chciałbym wrócić po 15 latach do gry xD i kilka pytań.

1) Chciałbym kupić 8 lvl knight, cena z tego co patrzyłem to 150 TC czy to wygórowana cena? skill 106 sword.
2) Co zrobić żeby nie stracić skilla po śmierci gdybym się na jakimś 15 levelu gdzieś wykręcił ? xD
3) Widziałem że jest dostepny XP boost i daje dość znaczny wzrost doświadczenia za zabijanie potworów - czy to nie jest mocne P2W ? opłaca się grać bez tego? bo chyba boost jest 5x do doświadczenia za zabicie każdego potworka a to jest kolosalna różnica w zdobywaniu XP.
4) Ile średnio miesięcznie musiałbym przeznaczać na Tibię żeby grało się lekko, fajnie i przyjemnie? pacc + co? dodatkowe TC ? xp boost?
5) Czy czas gry jest ograniczony? podobno jest stamina i po pewnym czasie trzeba przestać grać żeby się zregenerowała?
6) Jak bardzo jest teraz tibia P2W (tylko szczerze)

#tibia
  • 12
  • Odpowiedz
@Lynch9:
1. Nie.
2. Blessy kupić. Obowiązkowo 5 a najlepiej 7.
3. Exp jest +50% i na takim levelu kompletnie się to nie oplaca. Da się bez tego grać chyba że zależy Tobie na podbijaniu topki, ale zaczynając teraz i tak nie ma na to szans.
4. PACC + eq i ewentualna kasa na expa. Ciężko powiedzieć bo eq droższe to dopiero +400 lvl, więc na start nie musisz dużo inwestować
  • Odpowiedz
@Lynch9: jakie pay2win? Gra ma prawie 30 lat, o nic tam nie walczysz, grasz sobie w swoim czasie i expisz na tyle ile masz ochotę, nikt tam nie siedzi non stop na exp boostach.
  • Odpowiedz
@Lynch9: kupuj postać low lvl minimum skille 110+ i graj sobie na luzaku, będziesz sie uczył pomału, znając życie nie pograsz dłużej niż rok xD dlatego najwięcej o p2w krzyczą ludzkie którzy nie są wkręceni w tibie
  • Odpowiedz
@Mihu_: topka #!$%@? tyle golda w tc z dropów, że sobie nawet nie zdajesz sprawy z tego. Na 400 już na spokojnie zarabiasz na pacci i exp boosty bez zająknięcia, a co dopiero na topce. Zobacz sobie losowe hunty i profity :P
  • Odpowiedz
@Lynch9: ja bym jednak kupił coś na wyższym lvl, taka gra na lowlvl jest dla mnie zbyt nudna i męcząca. Jak nie ogarniasz i tak to nikt Ci nie zabroni biegać wyższym lvl na gówno expach, zawsze sobie bestiarke wbijesz.
  • Odpowiedz
@Vadzior: chłop wwraca po 15 latach, niech lepiej zacznie od noob lvla, zeby miał tez jakies przywiazanie do gry a nie ze z #!$%@? nagle chodzi na barklessy czy rosha xd

@Lynch9
1. dobra cena, ja bym kupował już cokolwiek ze skillem +100 ale wiadomo, im większy skill tym drożej ale i lepiej.
2. 5 postawowych blessów
3. z exp boosta korzystają osoby które na to stać ale to i tak
  • Odpowiedz
@m76859: Nie chodzi o jakiegoś 500+ tylko z 100-150, może 200. Ja bym się #!$%@?ł jakbym musiał zaczynać od zera. No to jest tak nudne i monotonne, że nie wiem. A kupując większy lvl nie trzeba wykorzystywać jego potencjału od razu. Wystarczy zabrać się za jakieś questy i bestiarkę, tak aby poznać mapę i mechaniki. A na takim lvl ryzyka nie będzie na jakiś gówno questach typu scyzoryk.
  • Odpowiedz
@Vadzior: a co jesli ten quest bedzie juz wykonany :D? teraz jak się chce, to szczególnie ekiem, 150lvl się wbija w 2-3 tygodnie. A przynajmniej ma się pewność, że char nie ma żadnych dostępów, nikt nie zaczął żadnego questa i np nie wyrzucił itemów questowych itd. Ja na przykład najbardziej lubię ten początkowy etap gry. Nie ma nic lepszego niż noob z niskim lvlem a dużym skillem i jak się w
  • Odpowiedz
@m76859: Questów jest dużo, ciężko trafić chara aby wszystko było wykonane. Jak ten zrobiony to jest inny.
Każdy ma inne podejście, ja tylko swoją perspektywę podałem. Jakby miał zaczynać od 0 to bym odpuścił. Ale może to wynik tego, że w życiu na maina wyszedłem pewnie ze 100 charami xd
  • Odpowiedz