Wpis z mikrobloga

Ciekaw jestem ile wesel by się odbyło gdyby u nas też się utrzymał taki model, że zamiast koperty dajesz jakiś symboliczny prezent, jak np. zestaw filiżanek (który jak ci nie podpasuje to dasz komuś innemu w prezencie) a wesele de facto finansują młodzi czyli chodź kochanie przepieprzmy 80.000 w jedną noc. Jeszcze ta moda na sępienie o kopertę już w zaproszeniu czyli jak nie masz ciociu kasy to nie przychodź.
#wesele #slub #bekazpodludzi
Instynkt - Ciekaw jestem ile wesel by się odbyło gdyby u nas też się utrzymał taki mo...

źródło: Screenshot 2024-06-19 a[...]

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Instynkt: ale to powinno tak działać. Zwykły prezent od gości, tak jak w przypadku urodzin. A nie janusze oczekują sfinansowania imprezy przez gości, a najlepiej, aby jeszcze na tym zarobili :D Ile teraz "wypada" dać będąc gościem? 500, 600 czy więcej? To ja wolę za tyle pojechać na kilka dni w fajne miejsce, niż siedzieć na wątpliwej jakości imprezie.
  • Odpowiedz
@Instynkt ale amerykańskie wesele to tak naprawdę kolacja, tylko 3-4h spotkania i do domu. Zwykle od 22 zamykany jest bar a barman idzie do domu.
Nawet Polonia już nie robi "polskich wesel"
  • Odpowiedz
@goferek i racja. Talerzyk teraz 250zl prznajmniej.
Z drugiej strony widać już tendencję do nie wystawnych wesel. Kamerlanie, 50% potraw własnoręcznie przygotowanych.
A najlepsze że para młoda z bogatych rodzin i z dobrą pracą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000: ja już nie pamiętam kiedy byłem na tradycyjnym weselu z poprawinami, zespołem, wodzirejem i gorącym daniem podanym o 3 w nocy, u nas też teraz to wygląda jak kolacja z muzą z laptopa i nawet tortu weselnego nie ma, byłem ostatnio w kompleksie weselnym gdzie były 3 wesela na 3 salach to o północy to już wszystko się zbierało do domów a tysiaka w kopercie trzeba zostawić bo talerzyk
  • Odpowiedz
@goferek pełna zgoda. Jak dla mnie jedyne opcje które mają sens to:
1. Wspólny wyjazd z przyjaciółmi i rodzina i uroczystość na plaży czy w innym miejscu
2. Zwykły obiad lub kolacja dla rodziny i przyjaciół
3. Impreza dla przyjaciół w stodole, namiocie czy we własnym domu, tak żeby każdy czuł się swobodnie, miał gdzie iść w razie gdyby muza nie siedziała i generalnie żeby najbliżej temu było do zwykłej imprezy
  • Odpowiedz
@Instynkt: wg mnie to jest spoko ze impreze sponsorują poniekąd goście. Sami mlodzi by sie nie szarpnęli, a tak to mozna pobalowac bo jest okazja. Wesela są rózne, ja tam lubie spotkac nawet tą dalszą rodzine. Na wykopie oczywiscie wesela to cringe i jak mozna.
  • Odpowiedz