Wpis z mikrobloga

#motocykle
Mam taką rozkminę - czy istnieje coś takiego jak "za duży motocykl"? Nie chodzi mi o pojemność, ale o jego rzeczywiste wymiary i wagę. Robię kurs na A i o ile na Kawasaki i Yamasze jazda przychodzi mi naturalnie, czuję dobrze te motocykle, to Gladiusa nie mogę utrzymać. Zawsze podobały mi się większe motocykle, na przykład ADV ale coraz bardziej zastanawiam się czy są mi one pisane. Wiem, że można nauczyć się jeździć na wszystkim, ale czy jest sens kombinowania?
  • 24
  • Odpowiedz
@sonklabart: oczywiście że można kupić za duży motocykl

zanim ruszysz musisz taki motor dźwignąć na własnych nogach utrzymać go w pionie, jak manewrujesz na luzie czy wycofujesz motor to tak samo twoje nogi trzymają go w pionie, zatrzymujesz się zanim rozłożysz stopkę musisz bezpiecznie zsiąść z motocykla

no i są przeróżne sytuacje nieprzewidziane, jak złapiesz szlifa to też musisz być w stanie postawić się z powrotem na nogi
  • Odpowiedz
@sonklabart Motocykl dobierzesz pod siebie. Twój wzrost, waga, preferencje, wszystko ma znaczenie. Może nie tyle co za duży motocykl bo dla ciebie gladius np jest za duży/za ciężki, ale dla kogoś innego twojej postury będzie ok. Kwestia preferencji
  • Odpowiedz
@sonklabart: Myślę, że to w głowie bardziej siedzi, niż chodzi o rozmiar. Ja jeżdżę na sporym motocyklu i jedyne, co zmieniłem to kierownica. Jak dostajesz nogami, to ziemi to motor nie jest za duży. Podświadomie boisz się gabarytów.
  • Odpowiedz
@sonklabart: da sie na wszystkim, tylko pytanie czy chcesz się z tym pieprzyć. IMO najważniejsza jest wysokośc siedzenia, bo jak nie dosięgniesz stopami to każde zatrzymanie, ruszenie, czy głupie cofanie na parkingu to problem.
Zaskoczy Cię coś na drodze i nie zdążysz przełożyć tyłka na siedzeniu, żeby dosiągnąć stopą, albo staniesz w dziurze i maszyna poleci.
Jak ważysz 50kg i chcesz jezdzic w terenie to tez nie kupisz sobie 260kg
  • Odpowiedz
@sonklabart: Kiedyś widziałem filmik z jakąś małą kobietą, która na GSie ruszała i zatrzymywała się z wystawioną stopką, więc wszystko się da, ale to już ekstremum. Ogólnie warto mieć możliwość postawienia stopy na ziemi przy wyprostowanym motocyklu.
  • Odpowiedz
@sonklabart: z mojej perspektywy nie, ale ja mam ponad 180cm wzrostu i ponad 100kg wagi, ogolnie to moim zdaniem sa trzy czynniki
czy dasz rade utrzymac go na swiatlach, podnies w razie upadku, "ease of use" latwosc uzywania
  • Odpowiedz
Mam taką rozkminę - czy istnieje coś takiego jak "za duży motocykl"? Nie chodzi mi o pojemność, ale o jego rzeczywiste wymiary i wagę. Robię kurs na A i o ile na Kawasaki i Yamasze jazda przychodzi mi naturalnie, czuję dobrze te motocykle, to Gladiusa nie mogę utrzymać. Zawsze podobały mi się większe motocykle, na przykład ADV ale coraz bardziej zastanawiam się czy są mi one pisane. Wiem, że można nauczyć się
  • Odpowiedz
@sonklabart jak nie umiesz okiełznać wagi gladiusa to nie mam dobrych wiadomości odnośnie adv xD bo większość z nich będzie cięższa i większa. Co prawda nie musi się to przekładać na gorsze manewrowanie bo jednak waga to nie wszystko ale no lepiej poprzysiadac się do moto i najlepiej pojeździć przed zakupem ;)
  • Odpowiedz
oczywiście że są za duże, jak jesteś za niski to wysoki motocykl będzie dla ciebie bardzo niebezpieczny i nie wygodny,.


@ciasteczkowy_otwur: no proszę cię.
W motocrossie albo enduro jak dotykasz ziemi palcami dwuch stóp do ziemi to już jest dobrze. Niektórzy muszą przesunąć tyłek poza kanapę aby jedną stopa dokonać ziemię i startują w zawodach.
Poprostu brakuje ludziom umiejętności jazdy.
mpetrumnigrum - >oczywiście że są za duże, jak jesteś za niski to wysoki motocykl będ...
  • Odpowiedz
@sonklabart: to zawsze jest kwestia umiejętności - nie ma absolutnie żadnej potrzeby aby móc stanąć obiema nogami na płasko na ziemi. Oczywiście dla początkującej osoby będzie tak łatwiej ale z czasem zrozumiesz, że wystarczy postawić jedną nogę na ziemi.

Jak wsiadasz to też nie zawsze trzeba z ziemi - można jedną nogę postawić na podnóżku, drugą dopiero przerzucić nad motocyklem.
  • Odpowiedz
mpetrumnigrum:Co innego zsunąć dupę i dawać radę utrzymać motor w pionie, a co innego musieć zeskakiwać. Daj film jak jedzie ktoś za nim w ruchu ulicznym i staje na światłach :D , wyobrażasz sobie taką jazdę dłuższy czas?


@ciasteczkowy_otwur:

Zobacz na 18:40min
mpetrumnigrum - >mpetrumnigrum:Co innego zsunąć dupę i dawać radę utrzymać motor w pi...
  • Odpowiedz