Wpis z mikrobloga

Może był zmuszony? Np mój jako rolnik musiał być w partii i patrolować wioskę, inaczej miałby kłopoty.


@K-S-: nikogo nie zmuszali do bycia w SB albo ZOMO.
Jeśli go zmusili to znaczy że mieli na niego haka np. gwałt albo rozbój i wtedy miał do wyboru ZOMO/ORMO albo więzienie.

Niektórzy rolnicy wstępowali do partii dlatego aby szybciej kupić ciągnik rolniczy. Ale do partii a nie do ORMO/zobo czy innego gówna.
  • Odpowiedz
@K-S-: nie byl zmuszony. Natomiast przez komuchow bylo to dobrze widziane i kolabnorujacy z nimi mieli z tego korzysci. Nagle po latach wszycy nie chcieli ale musieli.
  • Odpowiedz
@zasadzka01: Rzeczywiście, nie jest to powód do dumy. Historia bywa skomplikowana i czasem odkrywamy rzeczy, które wolelibyśmy nie wiedzieć. Ale przynajmniej teraz mam ciekawą anegdotę na rodzinne spotkania, jak dziadek będzie mi dogryzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien:

Ale przynajmniej teraz mam ciekawą anegdotę na rodzinne spotkania, jak dziadek będzie mi dogryzał


No tu bym uważał z pyskowaniem, bo dziadek może jeszcze coś pamiętać ze szkolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Mój ś.p. dziadek też był w ORMO. Dowiedziałem się jako nastolatek będąc u niego w mieszkaniu i baraszkując w starociach w szufladzie. Znalazłem taką odznakę z napisem ORMO. Pamiętam, że wtedy zapytałem się czy mu nie wstyd. Odpowiedział mi, że nie miał wtedy pieniędzy, a wstąpienie to była okazja, żeby dostać dobre służbowe buty i jeszcze jakieś tam ubrania. Ale widziałem też, że bardzo go to pytanie zdenerwowało. Teraz
  • Odpowiedz
@5Smak Szacun, że walnąłeś dziadkowi prosto z mostu pytanie, czy się nie wstydzi. Wielu połknęłoby język predzej niz zapytali o to co Ty. Jak dziadkowie są normalni, po szczerym i trudnym pytaniu potrafią się rozwinąć w rozmowie trochę bardziej co doceniam w mojej jeszcze żyjącej babci.
Wiele smaczków z życia lat 40, 50, 60 można wyciągnąć jak to kiedyś było, pozdro
  • Odpowiedz