Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #nato #ukraina
Witam fachowców na tagu. Proszę wytłumaczcie mi jak to jest ze rosja produkuje 4.5mln pocisków artyleryjskich a całe Nato 1mln łącznie? Trochę mnie martwi perspektywa tego ile rosja wydaje na zbrojenie ale się nie znam. Wytłumaczcie mi to
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kiedro: Bo po rozpadzie ZSRR w 1991 roku uznano że pełnoskalowej wojny już nigdy nie będzie, przynajmniej tak uznano w krajach NATO, więc zlikwidowano znaczą część fabryk amunicji, i teraz obudziliśmy się z ręka w nocniku.
  • Odpowiedz
Witam fachowców na tagu. Proszę wytłumaczcie mi jak to jest ze rosja produkuje 4.5mln pocisków artyleryjskich


@kiedro: Nie produkuje, ale ogłaszają, że są w stanie tyle wyprodukować w przeciągu roku.
  • Odpowiedz
@kiedro: Odpowiedź jest znacznie prostsza niż się wydaje - NATO ma o wile więcej wszelkiej maści rakiet krótkiego/średniego/dalekiego zasięgu, do tego ma tak druzgocącą przewagę powietrzną, że nie ma potrzeby inwestować w przedpotopową amunicję, która być może jest wartościowa dla Ukrainy, ale dla samego NATO jest praktycznie bezużyteczna. To tak jakbyś pytał dlaczego F-35 nie ma działka pokładowego z Ak-47 ;) A przecież Ruskie produkują więcej kałachów, czyż nie ?
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Serio ? Sądzisz że w razie konfliktu Ruskie vs NATO ktoś będzie czekał aż sowieci dowloką się pod Warszawę czy Berlin z ciągniętą przez wozy artylerią ? Lotnictwo ich zdemoluje i Ruskie dobrze o tym wiedzą.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Easy, Ruskie to i tak wydmuszka tego czym było ZSSR, 20 lat i z nich zostanie tyle co z Ukrainy, a Chiny nawet nie pisną, bo jak oberwą sankcjami, to beda mogli sprzedawać swoją produkcję do takich potęg ekonomicznych jak Iran czy Burkina Faso
  • Odpowiedz
@kiedro: rosjanie już stracili możliwość produkcji pocisków 152 mm. Praktycznie nie spotyka się już takiej artylerii na froncie. Dziury latają importem 120 mm z Korei która już też nie wyrabia. Po dwóch latach wojny to najczęściej spotykane działa po stronie rosji.
  • Odpowiedz