Wpis z mikrobloga

taki zabytek że w latach 50 musieli pomóc skałom żeby się nie zawaliły? XD


@haabero: Tak, dokładnie taki zabytek, musimy ratować wszystko, by było dla kolejnych pokoleń, nie tłumacz ich już tak. Poza tym- jest coś takiego jak Statek Tezeusza i tak możesz myśleć o tych skałach.
  • Odpowiedz
@ch1va5:

Przyjmuje się, że pierwszym w dziejach terrorystą był Herostrates z Efezu, który w 356 p.n.e. podpalił świątynię Artemidy. Herostrates był ubogim szewcem, chcącym uzyskać sławę poprzez zniszczenie budowli uważanej przez Greków za jeden z ówczesnych cudów świata


Definicja terroryzmu nie jest jednoznacznie ustalona i są różne. Jednak ich działania wypełniają znamiona terroryzmu w wielu z nich.

Głównie dlatego, że nie jest to kościółek wybudowany 20 lat temu albo biurowiec.

Jest
  • Odpowiedz
@djtartini1: a wiem wiem, doskonale znam ten paradoks i często go używam tłumacząc ludziom np odbudowę Starówki
@Felektron nie twierdze ze to dobrze ze to zrobili bo dla mnie to głupota. Odnosiłem się bardziej do tego jak bardzo ta atrakcja jest wypromowana mimo ze to tylko leżące obok siebie skały, które i tak zostały na siebie nałożone w latach 50 ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem jak to ma im przysporzyć zwolenników i zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych


@Tumurochir: a to nie jest tak, że kacapy kazały im obrzydzić ruch klimatyczny i płacą im za #!$%@? takich akcji?
  • Odpowiedz
coś mi mówi, że reakcje będą nieco odmienne od tych, jakich podziewają się tego aktywiści


@Tumurochir: Będą dokładnie takie jak się spodziewają. Just Stop Oil to jest dokładnie to czego potrzebują koncerny paliwowe. Robią chlew uciążliwy dla przeciętnego człowieka, a nie dla bogaczy i nakręcają niechęć do walki ze zmianami klimatycznymi i ropą.
No i w sumie każda organizacja przeciwko ropie po nich będzie oceniana z perspektywy szkodliwych wariatów, bez względu
  • Odpowiedz
@Dalamar: korporacje stoją za aktywistami klimatycznymi powiadasz? Jakie? te od wiatraków?
Ciekawe za kim stoją ExxonMobile, Shell i Gazprom, którym działalność aktywistów nie w smak ;]
  • Odpowiedz
wykop 2024: wykopki rzucają się o to że ktoś nie uważa wybryków o charakterze chuligańskim za terroryzm


@ArystokracjaPomarancza: poza tym, że merytorycznie masz racje, to nazywanie tego aktu wandalizmu wybrykiem jest bardzo adekwatne do nazywania incydentem wjechania ciężarówką w tłum ludzi xD
  • Odpowiedz
@Tumurochir: tam przekręt odszedł, bo Stonehenge nie stoi już na swoim miejscu. Zostało przesunięte w inne miejsce 100 lat temu. Wiec ogólnie to zwykłe duże głazy na cmentarzu.
  • Odpowiedz