Wpis z mikrobloga

Jakie opony letnie 15" do (+/-) 1k PLN za komplet? Czy da się w takim budżecie bezpiecznie jeździć? Przy jakich oponach będę miał pewność, że nie są chińczykami?

#opony #wulkanista #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobcat_ Ale 195/65 R15? W mojej opinii jak najbardziej bezpiecznie i nie będą chińczykami, przykładowo Hankook Kinergy Eco na pewno były lub nawet są nadal zakładane na pierwszy montaż w Hyundaiach i30. Na poprzednim komplecie tylko 205/55 R16 miałem np. hamowanie awaryjne z 90 do zera podczas deszczu i naprawdę byłem zaskoczony jak szybko się zatrzymałem. Ewentualnie troszkę tańsze Ventus Prime też są dobre. Na allegro powinno dać się znaleźć made
  • Odpowiedz
@bobcat_:

Rzuć okiem na Kumho Ecsta HS52 (ważne - 52, nie 51). Nie wiem ile kosztuje interesujący Cię rozmiar, ale w około tysiącu powinno się zmieścić. Są zadziwiająco dobre jak na tę kategorię cenową, o niebo lepsze niż Hankooki K415, Nexeny, Falkeny i Yokohamy Bluearth (mowa o oponach o zbliżonej cenie).
  • Odpowiedz
  • 0
@vertical @kasztan00 Tak jest, potrzebuję 195/65R15. Dzięki, bardzo fajne typy podrzuciliście.

Jak sobie przeglądam te oferty, to rodzi się u mnie pewne pytanie: nie spyla się dołożyć 2 stówek do jakichś Goodyearów czy Continentali?

Zimą co prawda śmigam na zakupionych z braku laku Laufennach i nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak teraz mam czas na wybór, to wolę strategicznie go przemyśleć.
  • Odpowiedz