Wpis z mikrobloga

  • 1
@Hmrogrz nie wiadomo, pewnie zależy od kwot i kursów.
Żeby to zrobić bezpiecznej to trzeba by było zgłosić korektę za tamten rok z czynnym żalem i wziąć kwoty z historii przelewów z banku. O ile jest szansa, że to się w miarę zgadza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hmrogrz w najgorszym razie podatek od dochodu z nieujawnionych źródeł: 75%, ale tylko od tej części, której nie będziesz w stanie wytłumaczyć. Bo rozumiem, że już od jakiegoś czasu rozliczasz.

Ale ja się na tym jakoś specjalnie nie znam, także traktuj to tylko jako punkt startu do własnej analizy, to nie jest porada podatkowa ;)
  • Odpowiedz
w najgorszym razie podatek od dochodu z nieujawnionych źródeł: 75%, ale tylko od tej części, której nie będziesz w stanie wytłumaczyć


@gdi2: Prędzej 19% od całości inwestycji zamiast jedynie zysków, ale też się nie znam
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że udowodnię skąd to mam. "Proszę zobaczyć, sprzedałem kryptowaluty".


@Hmrogrz: jedyna różnica jest taka, że jeśli to zeznasz, że kupiłeś je za na przykład 5000zł to będziesz mógł te 5000 wliczyć w koszt i podatek zapłacisz od (X-5000). a jak tego nie zrobisz to podatek będzie od X, więc 950 zł większy (w przypadku 5000 zł).
  • Odpowiedz