Wpis z mikrobloga

Zbieram wyceny na dachówkę
i są w sumie trzy opcje cenowe
tania (w wycenie tańsza od dobrej blachy) - Koramic alegra 9
średnia Creaton - Premion / Roben Piemont
wysoka - Holsen Meyer zwilling

Różnica najtańsza a najdroższa to prawie 20 k, średnia 10 k (już pomijam fakt że żona chciała by płaską ale równo ułożoną a z tym ciężko bo wiele dachów ma fale, znaczy podobno jest HM Piano ale to różnica od tańszej to ponad 20k) )

Przeanalizowałem tęż gwarancje Koramic i Creraton mają kilkanaście stron i wynika z tego jedno: do bramy i sie nie znamy
Holsen Meyer to jedna kartka z wkluczeniem burzy i silnego wiatru.

Moje pytanie do tych już kilka lat dachówkę maja czy warto płacić więcej za dachówkę, która wystarczy na kilka pokoleń ludzi w domu ?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem
  • 27
  • Odpowiedz
@lukaschels: Powiem tak mój ojciec jest dekarzem od 30 lat i od 30 lat kładzie dachówkę, głownie betonową i nigdy się nie zdażyło że prawidłowo położoną dachówkę trzebaby poprawiać lub wymieniać, jedyne ryzyko pęknięcia jest podczas chodzenia więc koniecznie trzeba stopnie do komina dla kominiarza a tak to nic się z nią nie stanie.

Jak już wybrałeś ceramikę to różnice między nimi są tylko kosmetyczne i wizualne, droższe będą prostsze i
  • Odpowiedz
A co blachy moi rodzice mają budmatu już prawie 20 lat i widać na niej czas


@lukaschels: Te blachy sprzed 20 lat to zupełnie inne blachy niż te aktualne, od czasu covidu gdy ceny blachy wywaliło w kosmos producenci "optymalizowali" produkcję żeby nie podnosić cen x3 bo nikt by blachy nie kupił. I tak już im zostało
  • Odpowiedz
  • 0
@Zabi96 to wiem, kiedyś stardard to było powyżej 0.5 mm grubości, teraz zaproponowano mi blachę 0.2 mm.
Obecnie sama jakieś powłoki PCV aby podnieść grubość tych blach.

Dzięki za opinie
  • Odpowiedz
  • 0
@kolejne_juz_konto no takie są standardy, producent daje coraz dziwniejsze kształty do tego panele i myślisz że całkiem dobra.
Serio jak postawiłem wymagania co do grubości i powłoki to taka blacha cenowo doszła do średnich cen dachówek.

Ps. Nie przeczę że jak ktoś ma skomplikowany dach to ciągle blacha będzie tańsza
  • Odpowiedz