Wpis z mikrobloga

Zbieram wyceny na dachówkę
i są w sumie trzy opcje cenowe
tania (w wycenie tańsza od dobrej blachy) - Koramic alegra 9
średnia Creaton - Premion / Roben Piemont
wysoka - Holsen Meyer zwilling

Różnica najtańsza a najdroższa to prawie 20 k, średnia 10 k (już pomijam fakt że żona chciała by płaską ale równo ułożoną a z tym ciężko bo wiele dachów ma fale, znaczy podobno jest HM Piano ale to różnica od tańszej to ponad 20k) )

Przeanalizowałem tęż gwarancje Koramic i Creraton mają kilkanaście stron i wynika z tego jedno: do bramy i sie nie znamy
Holsen Meyer to jedna kartka z wkluczeniem burzy i silnego wiatru.

Moje pytanie do tych już kilka lat dachówkę maja czy warto płacić więcej za dachówkę, która wystarczy na kilka pokoleń ludzi w domu ?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #budujzchaferem
  • 27
  • Odpowiedz
@lukaschels: a co jeżeli tylko ty dożyjesz w tym domu?
Dachówkę polecałbym tylko wtedy gdy masz poddasze użytkowe. Ja robię parterówkę i założę blachodachówkę, bo cena materiału i robocizny jest znacznie niższa na dachu 300m2.

Jeżeli koniecznie chcesz Dachówkę to taki creaton czy roben będą w zupełności wystarczające.
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaschels: ja co prawda mam na dachu blachę ale powiem tak: na pokrycie dachowe to będziesz zwracał uwagę przez pierwszy tydzień od położenia. Później będziesz miał wywalone a jak sam zauważyłeś gwarancja praktycznie nie istnieje. Co jednak ma się z dachówką stać? Jeżeli majster położy ją dobrze to wszystko ok i na pewno nie będzie tak że za 10 lat coś się wydarzy. Ja bym nie dopłacał i wziął najtańszą a
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels: ja mam creatona ale nie wiem jaki model, dopiero od 3 lat lezy xd ale goscie od dachu chwalili ze dobre

Ogolnie ja jak budowalem to stal byla tak droga ze wychodzilo niewiele taniej od dachowki, a dachowka niby zawsze lepsza.
Ja od poczatku bralem pod uwage dachowke, nie chcialem blachy
  • Odpowiedz
  • 0
@Chris_Karczynski: ma byc poddasze użytkowe dlatego dachówka, nie powiedziałbym ze znacznie niższa, dobra blacha równa się taniej dachówce
@Rst00 wolałbym za swojego życia nic nie robić przy dachu a jeszcze z 50 lat liczę pożyć
  • Odpowiedz
Ja mam Roben Piemont (wtedy najtańsza ceramiczna w 2021), bardzo fajna dachówka, równe, na dachu wygląda pięknie. Z 10 palet miałem potłuczone 2 sztuki dachówki. Dodatkowo jeśli ci zabraknie to możesz podjechać autem i kupić 5 sztuk, a nie zamawiać z niemiec paletę czy czekać aż się nazbiera zamówienie. Taką dachówkę ma jeszcze sąsiadka, która robiła dach 2 lata wcześniej i jej dach wygląda bardzo dobrze, a mieszka przy samym lesie, który
ProgramistaNaBudowie - Ja mam Roben Piemont (wtedy najtańsza ceramiczna w 2021), bard...
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels: no ale to nie jest powiedziane że jak wybierzesz najtańszą dachówkę to nie przetrwa 50 lat. Może przetrwać i 100 lat a cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Na blachę też dają 30 lat gwarancji a nie jest powiedziane że nie przetrwa 100 lat.

No i ja trochę nie kupuję tego argumentu że jak poddasze użytkowe to koniecznie dachówka. Jakoś ja mam blachę, poddasze użytkowe i nie widzę
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels: to nie tak że nie wygłusza. Coś tam zawsze wygłuszy ale może nie na tyle żeby było dobrze. Niemniej jednak pewnie będziesz dawał z 20 cm tej płyty PIR więc wg mnie najsłabszym elementem i tak będzie okno i to z niego będą dobiegać dźwięki. No ale tak czy inaczej - nadal uważam że warto brać tańszą dachówkę niż droższą bo różnica będzie kompletnie nieodczuwalna a te 10-20K różnicy wolałbym
  • Odpowiedz
@lukaschels: ja tez mialem dylemat, czy blacha czy dachowka, wzialem blache i deskowalem. Pod dachowke musi byc mocniejsza wiezba (wiecej drewna pojdzie), bo jest o wiele ciezsza. Ja w sumie do tej pory nie wiem czy dobrze zrobilem czy nie :D
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels:
Różnica miedzy drogą a tanią dachówka ceramiczną jest w estetyce.

Tanie dachówki nie trzymają tak dobrze wymiarów i dach nie jest tak ładnie ułożony jak przy droższych.

Użytkowo to ważniejsze jest dobre ułożenie dachówki niż jej cena.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@janusz-lece ja już mam wycięty dach I sobie schnie w hali prawie 2 lata.
Jest tak gruby ze mógłbym beton lać, zanim się zorientowałem że to za dużo nawet na dachówkę był gotowy.
I patrząc na zniżkę cen to za to zapłaciłem dziś miałbym pod dom , suszona i struganą
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@janusz-lece tylko wiesz, tu nie żałuj , tam nie żałuj i nagle 200k brakuje w budżecie.

Okna już przekonałem żonę że nie warto , okna hst i można trochę tańsze cenowo i puff , 35 k nie wydane będzie, jak będzie tańsza dachówka to kolejne 25 k , nie wydane, a tyle to mam pompę ciepła z montażem.

Ale drugiej strony jak dachówka ma pękać, połowa nie nadawać się na dach lub
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels: mam dachówkę Roben od 8 lat na dachu - jeden z tańszych modeli w kolorze wina. Nic się z nią nie dzieje, wszystkie wyglądają tak samo po ułożeniu na dachu, wszystkie są usyfione po kilku latach, jedyna przewaga nad płaskimi, że wybaczają słabą ekipę - do płaskich trzeba dobrych fachowców, bo widać później każdą nierówność na dachu. Nie zastanawiaj się, bierz takie, które cieszą oko.
  • Odpowiedz