Wpis z mikrobloga

Panowie Panie! Postanowiłem z różową kupić dom, mamy wybraną nieruchomość, mamy też już notariusza. Wszystko ładnie pięknie problem jest w tym, że na nieruchomości ciąży hipoteka. Problem w tym, że ja z różową w ogóle nie znamy się na tematach bankowych, kredytach i hipotekach. Właściciel twierdzi też, że dostaniemy jutro od niego dokument, który nazywa się promesa i z tym dokumentem przy podpisywaniu aktu notarialnego u notariusza będzie rozwiązany problem ciążącej hipoteki bo zostanie ona przeniesiona na inną nieruchomość.
Domyślam się, że notariusz powinien trzymać łapę na tym, żebyśmy nie zrobili się w konia ale powiedzcie proszę czy jakieś jeszcze dokumenty będą nam potrzebne, żebyśmy byli zabezpieczeni przed wpadnięciem na minę?
#nieruchomosci #prawo #notariusz
  • 7
  • Odpowiedz
@niebieskoooki: Standardowo to się robi "nieco" inaczej. U notariusza ogarniasz, by kasa, którą wpłacisz sprzedającemu, poszła bezpośrednio do wierzyciela na spłatę długu. I po kłopocie.

No chyba, że na domu ciąży kredyt większy od kwoty zakupu, ale to raczej nietypowa sytuacja by była.
  • Odpowiedz
@niebieskoooki: zaświadczenie z banku do wykreślenia hipoteki a nie żadne promesy. To nie może być podstawa wykreślenia wpisu w KW. Zreszta jak bierzecie kredyt i tego nie ogarniecie dobrze to bank i tak kasy nie wypłaci.
  • Odpowiedz
Problem w tym, że ja z różową w ogóle nie znamy się na tematach bankowych, kredytach i hipotekach.


@niebieskoooki: hmm no to może nie wiem, kupując nieruchomośc za kilkaset koła, warto wydać 250 zł za poradę u prawnika lub kogoś kto się na tym zna?
  • Odpowiedz
Domyślam się, że notariusz powinien trzymać łapę na tym, żebyśmy nie zrobili się w konia


@niebieskoooki: HAHAHAHAHAH notariusz ma w #!$%@? czy ten, co wam sprzedaje ten dom to w ogóle jest jego właścicielem xD
  • Odpowiedz