Wpis z mikrobloga

#kuchnia #gotujzwykopem #gotowanie #shoarma #jedzzwykopem

Mój autorski przepis na pyszną SHOARMĘ WIEPRZOWĄ :)

Składniki

---------

+ 1kg karkówki wieprzowej bez kości

+ 150ml oleju sezamowego (w zastępstwie Rzepakowy)

+ 1 łyżka stołowa octu balsamicznego

+ 2 łyżki stołowe przyprawy CURRY

+ 1/2 łyżki stołowej Gałki muszkatałowej

+ 1/2 łyżki stołowej Imbiru mielonego

+ 1/2 łyżki stołowej Pieprzu Cayenne

+ 1/4 łyżki stołowej Soli ziołowej

+ 1/2 łyżki stołowej Mięty suszonej, drobno zmielonej

+ 1/4 łyżki stołowej Rozmarynu

+ 1/2 łyzki czosnku granulowanego

Sos czosnkowy

-------------

+ jogurt naturalny 100g

+ dwie łyżki stołowe majonezu

+ sok z połowy cytryny

+ ząbek czosnku

+ oregano, bazylia, koperek

Przygotowanie

Krok 1:

Przygotowanie naszej potrawy zaczynamy od umycia karkówki pod bieżącą wodą, następnie kroimy całość w kosteczkę o wymiarach ok. 3cm na 3cm.

Do wcześniej przygotowanej miski wrzucamy pokrojone mięso, będzie to miejsce dla marynaty. Wlewamy 150ml oleju sezamowego lub Rzepakowego,

kolejnym krokiem jest dosypanie do mięsa i oleju wcześniej przygotowanych przypraw. Najważniejszymi składnikami, których nie można pominąć to: mięta, rozmaryn i gałka muszkatołowa, dają one wyrazisty, lekko ostry, a zarazem łagodzący smak.

Całość należy dokładnie wymieszać, miskę przykryć pokrywką i odstawić do lodówki na 2 do 4 dni, mieszam mięso co 24h.

UWAGA: Im dłużej marynujemy mięso, tym lepszy efekt końcowy uzyskamy, mięso będzie soczyste, miękkie i niebiańsko smaczne! Zalecam marynowanie w tej postaci do nawet 7 dni!

Krok 2:

Sos czosnkowy jest bardzo prosto uzyskać, mały jogurt naturalny przelewamy do kubeczka, dodajemy dwie łyżki stołowe majonezu,

wyciskamy sok z połowy cytryny, ząbek czosnku ścieramy lub wygniatamy, na sam koniec dodajemy przyprawy: oregano, bazylię i koperek. Całość dokładnie mieszamy i odstawiamy do lodówki.

Krok 3:

Smażenie i duszenie mięsa:

Mięso wyjąć z lodówki i na rozgrzaną patelnię (bez tłuszczu, ponieważ znajduje się już w naszej marynacie) wrzucić wcześniej zamarynowane mięso. Smażyć mieszając do uzyskania jednolitego szarego koloru mięsa (około 15-20 minut),

na ostatnie pięć minut przykryć pokrywką, aby je lekko poddusić, nada to mięsu miękkość.

Podawać z ryżem lub frytkami, kto co lubi :)

SMACZNEGO!

Zakaz kopiowania bez zgody stoprocent :P

Wołam: @mojwa: @feevcio: @koci-lapci: @kranu: @cadmus: @kartagina: @Marro: @krolcz: @manamana90: @Mleczny_Baki: @Delus: @xadereq: @xhxhx: @Luxusowa: @gr4p3: @novyr9: @BQP:
stoprocent - #kuchnia #gotujzwykopem #gotowanie #shoarma #jedzzwykopem



Mój autorsk...

źródło: comment_4swUmQLN3axrWMIWZXOkogbJLLpcojTA.jpg

Pobierz
  • 17
@stoprocent: brzmi bardzo smakowicie :) mięso dobrze jest wyjąć ok.godzinę przed smażeniem z lodówki a jeśli jest go dużo to smażyć partiami - szybko się zamknie i będzie bardziej soczyste. Zrobię pewnie w weekend albo zamarynuję tak mięso do szaszłyków,dzięki za pomysł :)
Dzisiaj wypróbowane - smakowało :) Nie wiem jak to się ma do oryginalnej Shoarmy nigdy nie jadłem. Dla mnie to był taki kebabo-gyros na talerzu :)