Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że zainteresowanie piłką jest coraz mniejsze i ludzie wolą wyjść na imprezę czy pojechać nad jezioro niż oglądać kopaczy? Kiedyś przy takiej imprezie jak Euro to co drugi balkon miał flagę kupioną z 8-pakiem harnasia, Janusze od rana chodziły nawalone tanim browarem, na samochody zakładaliśmy flagi na patyczkach, były strefy kibica i telebimy, a teraz? zero atmosfery #mecz
  • 11
  • Odpowiedz
@1erick to nie wrażenie. Kiedyś oglądał każdy, bo nie było nic innego do roboty. Teraz oglądają tylko ci, ktorzy faktycznie chcą oglądać, ale to dotyczy wszystkich sportów. Małyszomani też już nigdy nie będzie.
  • Odpowiedz
@1erick: po prostu Polska ostatnio jeździ na każdy duży turniej to już to tak nie kręci ludzi. Dodatkowo afery i wcześniejsze wyniki kwalifikacji spowodowały że część osób odsunęła się od kadry.
  • Odpowiedz
@1erick: Spowszedniało nam jeżdżenie na mistrzostwa. W 2008 byliśmy pierwszy raz - to było wielkie coś. 2012 to u nas, też ogromne emocje, potem 2016 i solidna Polska, ludzie się emocjonowali bo liczyli na coś dużego.

Ale 2020 już zaczęło powszednieć, poza tym ekipa nie dawała wielkich nadziei na cokolwiek i pierwszy mecz to potwierdził. 2024 rok - reprezentacja wydaje się jeszcze bardziej nieciekawa, trudna grupa.
  • Odpowiedz
@Regierungsrat_Walter_Frank: No ale biorąc pod uwagę nawet turnieje 2010 czy 2014, gdzie nas nie było (!) to zainteresowanie było zgoła wyższe. Analogicznie jeśli idzie o Igrzyska, dziś po za fanatykami sportu to na codzień w zasadzie nie ma z kim porozmawiać i podywagować na ten temat.
  • Odpowiedz
@1erick: i dobrze. Piłka nożna to skorumpowany sport. Sama struktura takich organizacji jak UEFA, FIFA i PZPN jest przeżarta korupcją i znajomościami. Całe państwo i miasta się składa na finansowanie kopaczy którzy zarabiają krocie, a zawody potrzebniejsze społecznie dostają grosze.

Powinno w końcu odciąć się kroplówkę do sportu profesjonalnego i finansować tylko amatorski + dzieci. Sami piłkarze nie promują zdrowego stylu życia, tylko imprezki. Więc po cholerę ten cały cyrk?
  • Odpowiedz
@1erick: po pierwsze, to przed tamtymi turniejami balonik był pompowany do granic możliwości, teraz jesteśmy mentalnie przygotowani na trzy #!$%@?. Druga sprawa, to to, że młodzi obecnie wolą oglądać tik toki niż sport w jakiejkolwiek formie, starym z kolei to spowszedniało, sam widzę po sobie jakie mam podejście w wieku 30 lat, dawniej znałem na pamięć większość składów, analizowałem już przed turniejem i się tym jarałem. Teraz? Będę oglądał mecze,
  • Odpowiedz
@1erick jest tysiąc lepszych rozrywek niż oglądanie kopaczy xD teraz można mieć tyle różnych zainteresowań że przy oglądaniu piłki zostają naprawdę fanatycy
  • Odpowiedz