Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przy sprawdzaniu #infakt i konta w banku wyszła mi nieścisłość, w styczniu br. otrzymałem pieniądze na konto, ale nie wystawiłem faktury, zapomniałem. Czy mogę wystawić fakturę (bez vat) z dzisiejszą datą wystawienia i styczniową datą wykonania i wszystko będzie okej?

edit: nie jestem vatowcem, zasady ogólne, i tak działam na kwocie wolnej od podatku, więc notabene nic nie zmienia ta fv w podatku do zapłaty w tamtym okresie.

#firma #jdg #dzialalnoscgospodarcza #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
wystawić fakturę (bez vat) z dzisiejszą datą wystawienia i styczniową datą wykonania i wszystko będzie okej


@k__d: dokładnie tak.
  • Odpowiedz
@k__d faktura niby musi byc wystawiona do 15 dnia miesiąca po miesiącu w którym była sprzedaż czyli w Twoim wypadku do 15 lutego. Ja bym chyba sprobowal ustawic date sprzedaży ze stycznia i date wystawienia z dziś. Zapytaj w Infakt
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zibizz1: @kuncfot okazało się, że wpakowałem się w coś innego.

Właśnie skończyły mi się składki preferencyjne i do 7 czerwca miałem czas na przerejestrowanie na mały zus plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także termin przegapiony o tydzień. Jeśli zadzwonię dziś do Zus, to będzie szansa, że przesuną mi ten termin o tydzień, żeby jeszcze zarejestrować się w mały zus plus?
  • Odpowiedz
@k__d normalnie sie wyrejestruj, zarejestruj(pierwszy fzien miesiąca w obu przypadkach) i juz. Byle na koniec deklaracje zgadzały sie z rzeczywistością a skladki z deklaracjami
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zibizz1: Okej, zaraz spróbuję złożyć.

Jeszcze inne pytanie: Na stronie zusu wyczytałem, że:

"Niższe składki na ubezpieczenia społeczne możesz opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy kalendarzowych prowadzenia działalności
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zibizz1: @kuncfot Hej, wyrejestrowałem się i zarejestrowałem do Mały ZUS Plus po czasie,
wysłałem w tej sprawie też pismo POG, na razie bez odpowiedzi.

Czy mogę teraz zawiesić działalność i korespondować z ZUSem w tej sprawie, czy liczy się to jako 'wykonywanie działalności'? Nie będę pracował, czekam tylko na ich odp. i odwieszam się za kilka m-cy.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zibizz1: @kuncfot
Ciekawostka - napisałem pismo w sprawie opóźnionego zapisania się do Mały ZUS Plus - właśnie dostałem odpowiedź - zgadnijcie jaką. Oczywiście odrzucili :)
  • Odpowiedz