Wpis z mikrobloga

Mirki,
Czy ktoś z Was ma ogród zimowy/oranżerię/zabudowę tarasu przy domu? Ogrzewacie to? Jakie macie w związku z tym koszty? Macie jaką firmę którą możecie polecić do wykonania projektu a następnie budowy?

#budujzwykopem #budownictwo
  • 8
  • Odpowiedz
@Hajo86 Jaki region? To mogę Ci polecić firmę z Twojego regionu. Ogólnie szykuj się na duży koszt początkowy i pamiętaj, że jeśli ma być to w ogródku, to fundament pod taki ogród zimowy też należy wykonać. Odpowiednio zastanów się nad szybami czy chcesz żeby transmisja światła była możliwie duża, czy wolisz przyciemnione.
  • Odpowiedz
  • 0
@wbrewprawdzie: Warszawa :(

@hrabia_ponimirski Tego jestem świadomy i nie planuję robiś tego jednocześnie z budową, tylko w perspektywie 2-3 lat. Nie mniej jednak muszę już teraz zorientować się jakie instalacje i technologie będą potrzebne, żeby później było jak najmniej problemów.
  • Odpowiedz
@Hajo86: A jesteś pewien że chcesz ogród zimowy? Też kiedyś to rozważaliśmy i ludzie tak średnio to chwalili - gorąco latem, zimą też średnio z użytecznością. My finalnie zrobiliśmy konstrukcję z aluminium przykrytą szkłem, bez bocznych ścian. Koszt to 1/4 ogrodu zimowego a spełnia funkcję.
  • Odpowiedz
  • 0
@hrabia_ponimirski: Na ten moment spędzamy sporo czasu na tarasie. Kawka rano, grillowanie, wieczorem posiedzieć przy winie. Denerwuje nas ciągłe przykrywanie i odkrywanie mebli ogrodowych, wiatr, konieczność miany obuwia. Nie zakładamy, że w zimie będzie tam 20* (nie wiem czy będziemy to ogrzewać, nie podjęliśmy decyzji), ale żeby w zimie zawinąć się w kocyk już będzie ok. Nie będzie problemu, żeby zamontować coś w formie rolet do osłony i klimę. Ogród/taras, który
  • Odpowiedz