Wpis z mikrobloga

Byłem dziś na tym depresyjnym strimie i nie dostałem bana tylko dlatego, że nie zauważył mojej wiadomości. Tak, zgadzam się, że Twitch i jego administracja od zawsze była dnem i podwójnymi standardami, ale na obecny stan to Makuła "pracował" od dawna:

Jego styl bycia, antysystemowość i bardzo hermetyczna społeczność jadisco, Maciej i jego społeczność jest jak z poprzedniej epoki (ale za to właśnie go lubię, nie ekscytuje się za każdym donejtem, nie prosi o lajki i suby, wiecie o co chodzi.)

Siedzenie na upo linuksie na którym nie każda gra działa.(Tak naprawdę to dopiero odkąd pojawił się steam deck to linux zaczął nadawać się częściowo do gier.)

Jak wychodzi jakiś duży tytuł na którym można by podbić sobie wyświetlenia to woli grać w jakiś niszowy tytuł albo Scam Citizena. A to trzeba działać szybko bo taki hype na daną grę trwa kilka dni po czym ludzie już nie są tym zainteresowani i wyświetlenia spadają

Przejście na mastodonta (gdzie kuźwa nikogo nie ma) zamiast zostanie na Twitterze (obcinanie zasięgów na własne życzenie, ale chciał być antysystemowcem, no więc został).

Najważniejsze! - "Dawanie głośniej" na strimach gdzie widział, że coś jest nsfw a i tak to otworzył.

Jestem jego widzem od 2012 lub 2014 roku (znalazłem go poprzez streamy z Kerbali, jeszcze z antycznej wersji 0.15 i słynnego strima z 8 godzinnych prób dokowania #pdk ), już nie pamiętam czy wtedy było wgl jadisco czy to były strimy na słynnej "francji". Pamiętam jaki był wtedy a jaki jest od kilku lat.

Na jego obronę przyznaję, że jego choroba jest naprawdę ciężka i mnie by zdołowała całkowicie, w sytuacji,gdzie moim hobby są gierki a mój wzrok z roku na rok jest coraz słabszy i żadna operacja tego procesu nie zatrzyma. Można wtedy stracić chęć do wszystkiego. Wszyscy na czatku śmialiśmy się z emotki "pole widzenia" nie wiedząc dlaczego Maciej tak się zachowywał. Ale gdy tylko pierwszy raz powiedział o chorobie (chyba na strimie z metro exodus?), wszyscy się ogarnęli i później za tą emotke były bany i słusznie.

Oby tylko Maciek znalazł pomysł na siebie, nie chce drugiej "wielkiej smuty" czyli roku przerwy, gdzie zniknął bez słowa , nawet Dżejowi nic nie powiedział gdzie jest.

To mówiłem ja, nick z bieda czatku: nazwa pewnego dania kuchni polskiej. Pozdrawiam najtwardszy elektorat jadisco czyli 140 nieszczęśników którzy mimo wszystko są nadal razem z Maciejem. Z jakiegoś powodu wciąż siedzimy na jadisco. Może będzie chociaż trochę lepiej (òóˇ)

#wonziu
  • 15
  • Odpowiedz
Jego styl bycia


@master4342: Tylko czy gdyby swój styl bycia zmienił i zaczął robić wszystko to, co mu eksperci z czatu radzą to nadal byłby Wonziem, czy po prostu kolejnym Twitchowym wytworem a ludzie nadal chętnie by go oglądali?
Ja mam ogólnie w dupie jakie w jakie gierki gra, bo ja streamy oglądam ze względu na niego, a nie to w jaką grę gra. Najlepsze dla mnie zawsze były strumienie
  • Odpowiedz
nawet Dżejowi nic nie powiedział gdzie jest.


@master4342: Dżeja wtedy jeszcze nie było na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy po prostu kolejnym Twitchowym wytworem a ludzie nadal chętnie by go oglądali?


@Krs90: ja mogę powiedzieć za siebie. Jestem od pierwszego strima z Grimrocka i #wonziu grał kiedyś w to co było w danym momencie popularne czyli był mainstreamowy. Była epoka Grimrocka,
  • Odpowiedz
  • 1
@nowiutki żadna z gier które wymieniłeś nie była mainstreamowa. Risen od studia, które kiedyś zrobiło Ghotic 2 PL? FTL? No Kerbale były bardziej znane, ale to wciąż niszowe produkcje.

@Krs90 zgadzam się. Nie oglądam strimow dla gier, tylko dla osobowości Makuły. Lubię te jego dygresje
  • Odpowiedz
żadna z gier które wymieniłeś nie była mainstreamowa. Risen od studia, które kiedyś zrobiło Ghotic 2 PL? FTL? No Kerbale były bardziej znane, ale to wciąż niszowe produkcje.


@Hrjk: tu nie chodzi o to czy coś było znane czy nie, ale o to co interesowało widzów w danej chwili. Nie przypadkowo na tych streamach bywało po 2tys widzów.

Być może tych 150 ultrasów, którzy jeszcze bywają na streamach interesuje Valheim,
  • Odpowiedz
  • 9
@nowiutki tu nie chodzi o zainteresowanie Linuxem czy Blenderem. Jak dla mnie Makula mógłby prowadzić kanał o hodowli krabów nowozelandzkich. Jakoś materiały z wyciskarką soków czy legendarne Rozmowy Dokończone to creme de la creme.
  • Odpowiedz
@Hrjk: dla mnie największy fun to właśnie posłuchać sarkazmu wonzia podczas przechodzenia takich gier. To właśnie wówczas tworzą się te zapomniane momenty jak "przykra sprawa", "beka z wyrzutków", "gdzie są moje modliszki" albo "jakie masz gry na kompie".
  • Odpowiedz
  • 3
@nowiutki tutaj chyba i tak wszystko rozchodzi się o twitcha i tyle. Przecież równia pochyla była od co najmniej 2019, ale nie bardzo to przeszkadzało sponsorom i innym firmom by robić z nim deale. Zniknął z twitcha to kurek z kasą się zakręcił praktycznie. Tam była dość ładna kasa.
  • Odpowiedz
@Hrjk: Czasami dla własnego zdrowia mógłby po prostu odpalić coś skończonego i dopracowanego, bo to trochę bezsensowne łojenie kilkanaście godzin z rzędu w takiego Valheima, którego robi 5 osób na krzyż i co chwila narzekanie, że coś jest #!$%@?, coś nie działa, walka była zła, a podwozie podwozie podwozie też było złe. Już nie wspominając nawet jak męczące to jest w oglądaniu, co nawet widać po hardkorowych widzach, którzy na
  • Odpowiedz