Wpis z mikrobloga

Chce zwiększyć limit na karcie kredytowej w PKO. Dochody raczej puszczają, ale odrzucają z powodu niskiej oceny jakościowej w #bik. Jeszcze w lutym miałem tam 72/100.
Aktualnie jest tam pytajnik.

Kartę kredytowa miałem w okresie październik 2023-maj 2024 tylko przy pierwszym miesiącu spoźniłem się ze (spłata o 3 dni z własnej niewiedzy kiedy przypada data spłaty).
Później doradca w banku doradził by zamknąć kartę, zmienić typ konta na platinium oraz dobrać do tego limit odnawialny, żeby budowało to jakąś historie kredytowa.

Wyszło tyle z tego ze teraz przy braniu nowej karty mam niższy limit kredytowy niż miałem, a ocena w bik znikła.

Oczywiście w tym czasie na przestrzeni maja - czerwca było robione sporo zapytań bik bo z doradca sprawdzaliśmy różne scenariusze.
Czy to może mieć znaczenie? Ile odczekać by ponownie spróbować zwiększać limit? #banki #kredyt
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Później doradca w banku doradził by zamknąć kartę, zmienić typ konta na platinium oraz dobrać do tego limit odnawialny, żeby budowało to jakąś historie kredytowa.


@derecki: Kolego, porady doradców traktuj z dystansem. Doradca właśnie zgarnął prowizję za wciśnięcie konta platinium z kredytem odnawialnym. Spłata opóźniona o 3 dni #!$%@? nie mogła wpłynąć istotnie na ocenę w BIK. Allegro-Pay robi burdel w BIKu, korzystałeś?
  • Odpowiedz
Wyszło tyle z tego ze teraz przy braniu nowej karty mam niższy limit kredytowy niż miałem, a ocena w bik znikła.


@derecki: Nie znikła, tylko nie wykupiłeś raportu BIK, dzięki któremu możliwe jest wyświetlenie oceny i scrorignu. Poza tym żaden bank nie patrzy na scoring wyliczany przez BIK, także nim nie ma co się przejmować. Każdy bank ma swój system scoringowy, budowany m.in. na podstawie historii kredytowej pobranej z BIK.

Oczywiście w tym czasie na przestrzeni maja - czerwca było robione sporo zapytań bik bo z doradca sprawdzaliśmy różne scenariusze.

Czy to może
  • Odpowiedz
@MichaelT128 jedni wciskają, drudzy doradzają - nie wsadzajcie wszystkich do jednego worka. Nie znam szczegółów ale może OP wypłacał kartą kredytową gotówkę lub wchodził na okres odsetkowy i często limit w ROR jest w takiej sytuacji tańszy. A jak nie spełnił tych warunków to był wyciskacz i tyle
( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do decyzji kredytowej @darecki dużo zapytań ostatnio robiłeś? Masz dużo różnych limitów (kart,
  • Odpowiedz
  • 0
@Def_: z Allegro Pay nigdy nie korzystałem, poza tą kartą kredytową nie miałem nigdy żadnych zobowiązań. Czyli widać, że no potwierdziło się to o co go podejrzewałem, dzięki!

@MichaelT128: właśnie miałem ten pakiet BIK za 130, a jak pojechałem na majówkę przychodziły SMS, żeby przedłużyć, ale zrobiłem to dopiero po powrocie, więc też tak rozkmniałem czy te puntky nie znikły przez to, że pakiet wygasł i go ponownie odnowiłem.
Zapytań było sporo bo w PKO masz najpierw ofertowanie, ale gdy się już składa wniosek to już szły zapytania BIK bo zawsze mi przychodzi SMS, samych takich wniosków od kwietnia do czerwca było 9 (ehh ten doradca ... :/)
Czyli co proponujesz odczekać z dwa miesiące przy tym robić jakieś obroty na koncie
  • Odpowiedz