Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś skąd tyle narzekania w branży IT? Programowanie to najłatwiejszy start w owocną karierę dla młodych, nie potrzebujesz żadnych studiów, formalnego wykształcenia, certyfikatów kursów i innych pierdół, wystarczy ci komputer z przeglądarka, często nawet ta darmowa wiedza jest lepsza. Ogromne pieniądze małym kosztem, wygodna praca zdalna. Mimo to, jest to chyba najbardziej toksyczna branża.

#programowanie #pracait #pracbaza
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
Ogromne pieniądze małym kosztem, wygodna praca zdalna. dobry baicik +1


@blackredwhite: O i o to mi właśnie chodzi, czy ty widziałeś inne zawody w ogóle? Wiesz jak tam się trzeba napocić żeby coś osiągnąć i zarabiać porównywalnie do tego co my w it?
  • Odpowiedz
@kuba181797: XD zielonka niezle pojechales

Programowanie to najłatwiejszy start w owocną karierę dla młodych

200 osob na oferte stazu robi brrrr

wystarczy ci komputer z przeglądarka

na tej samej zasadzie mozesz powiedziec ze do bycia kierowca aut wyscigowych wystarczy Ci tylko auto z kołami xD certy (te powazne) maja duze znaczenie w wielu dziedzinach IT, w tym programowaniu. Studia tak samo. Wiadomo ze mozesz znalezc prace i bez tego ale z
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89:

200 osob na oferte stazu robi brrrr


90% tych cvek to ludzie którzy jeszcze nie wiedzą jak przeiterować po tablicy ani czym jest OOP, wiem bo rekrutuje nowych także konkurencja w praktyce nie jest w ogóle duża.

Reszta twoich argumentów jest absurdalna, przecież taki kierowca aut wyścigowych musi przeżyć piekło aby dojść do czegoś, ja np. po szkole 2-4h dziennie programowałem sobie, a na drugim monitorze oglądałem serial - robotę
  • Odpowiedz
@kuba181797:

PProgramowanie to najłatwiejszy start w owocną karierę dla młodych, nie potrzebujesz żadnych studiów, formalnego wykształcenia, certyfikatów kursów i innych pierdół, wystarczy ci komputer z przeglądarka, często nawet ta darmowa wiedza jest lepsza. Ogromne pieniądze małym kosztem, wygodna praca zdalna. Mimo to, jest to chyba najbardziej toksyczna branża.

no właśnie brak żadnych naturalnych barier typu długie ciężkie studia, znajomości, kapitał itp kompletnie nie powinno nikogo dziwić, że wytworzyła się gigantyntyczna nadpodaż
  • Odpowiedz
Wiesz jak tam się trzeba napocić żeby coś osiągnąć i zarabiać porównywalnie do tego co my w it?


@kuba181797: tak, widziałem. byle prawnik 30 min porady prawnej i cyk 300 zł (lepszy weźmie 900). lekarz ma oferty pracy 400-600 zł/h, podczas gdy programista musi się napocić, naszukać i mieć dużo doświadczenia, żeby znaleźć chociaż te 100-150 zł/h. programiści to zwykli komputerowi robole, dostają tyle co dobry spawacz czy operator koparki. doświadczony
  • Odpowiedz
  • 0
tak, widziałem. byle prawnik 30 min porady prawnej i cyk 300 zł (lepszy weźmie 900). lekarz ma oferty pracy 400-600 zł/h, podczas gdy programista musi się napocić, naszukać i mieć dużo doświadczenia, żeby znaleźć chociaż te 100-150 zł/h.


@ly000: Bzdury, spójrzmy na statystykę:

"Informacji o tym, ilu mamy w Polsce adwokatówi aplikantów adwokackich dostarczy nam Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. Wynika z niego, że obecnie zawód adwokata wykonuje obecnie 21536
  • Odpowiedz
@kuba181797: bo ciezko wejść w rynek
Ciężko z rekrutacja dużo etapów #!$%@? itp
HR to #!$%@? nowotwór. Ostatnio jest tu wpis że trzeba nagrać film że ci zalezy na pracy xD

Szefostwo chce cię #!$%@?ć na każdym krotku

Przy próbie awansu czy podwyżki usłyszysz że 2 msc temu się spóźniłeś i przez to nie dostaniesz siana i nie widzą powodu

Kombinwoanei z b2b często praca dla zagranicznych firm

Studia 4-6 lat
  • Odpowiedz
  • 0
powiedz to koledze co wlasnie zabieraja auto w leasingu bo nie ma na oplaty a ma 3 lata expa i szuka pracy ponad pol roku - jakiejkowliek w IT


@kimikini: Kto? Jeśli miał 3 lata expa to powinien mieć poduszka finansową, to raz. A dwa, że jakby faktycznie miał expa 3 lata w praktyce, a nie tylko na papierze firmy by się zabijały o niego, taka prawda.
  • Odpowiedz