Wpis z mikrobloga

  • 116
@Dawul: Co za głąby. Zamiast wprowadzić mądre przepisy o tym żeby nie można było ludzi wyzyskiwać, tylko np. płacone musi być więcej w niedziele pracownikom, i tylko tym którzy chcą pracować w niedziele - to nie. W-----ć niedziele całkowicie, takie jest ich rozwiązanie. J----e nieroby.
  • Odpowiedz
  • 21
@Varin: otóż to, gdzie Lewica Razem tam wszedzie zakazy i nakazy oraz ograniczanie wolności. Widzialem gdzies dobry projekt, w którym wskazano, że ze dwie niedziele w miesiącu bylyby handlowe i byloby git. Zreszta odpowiednia kwestia podwyzszenia stawki tez jest spoko.
  • Odpowiedz
@Dawul Ale podwyższona stawka to też minus dla mniejszych sklepów, których nie będzie stać na taki ruch. Biedronce czy lidlowi to wszystko jedno, ot najwyżej ich zysk się skurczy o parę milionów złotych. Ale mniejszy sklepikarz być może nie otworzy w ogóle sklepu bo nie będzie mu się opłacało.
  • Odpowiedz
  • 0
dwie niedziele w miesiącu


@Dawul wystarczy jedna ale do wyboru z obowiązkiem wcześniejszego zgłoszenia i działającą w niedzielę PIP/IH. I mityczny rynek sam ureguluje wszystko przy czynnej w każdą niedzielę 1/4 sklepów.

  • Odpowiedz
@Dawul: ćwoki nawet nie wiedzą jaka to jest ulga dla rodziny 2+2 gdzie oboje rodziców pracuje na etacie mieć ten dodatkowy dzień w tygodniu na zakupy na kolejny tydzień, gdzie naprawdę przy 4 osobach trochę żarcia schodzi.
Możecie krzyczeć, że konsumpcjonizm, ale pójść z dzieciakiem w niedzielę do galerii handlowej na spokojnie sobie pochodzić i przy okazji kupić mu kurtkę na zimę czy coś w tym stylu to też połączenie
  • Odpowiedz
  • 2
@Gaboleusz: chyba już były takie sytuacje, swoją drogą cała Konfa i Lewica Razem są przeciw? Czy sa jakieś wyjątki wśród posłów?

@znikam5 nie tylko dla rodzin z dziećmi. Po prostu oni są oderwani od rzeczywistości, jedzą na mieście, mają sprzątaczki to co ich zakupy interesują.
  • Odpowiedz
@Gaboleusz: i tutaj też się coś dziwnego podziało bo konfa przemówiła ludzkim głosem i mówili że nie będą głosować za wyrzuceniem bo to do obgadania, aż myslałem że świat do góry nogami stanął
  • Odpowiedz
@Dawul Niedziele handlowe to może i płytka, ale najważniejsza dla mnie obietnica Tuska xd Nic tak negatywnie nie oddziaływuje na moje codzienne życie jak ten j----y zakaz. Nie zdejmą go, to p------e ich na następnych wyborach
  • Odpowiedz