Wpis z mikrobloga

@WyjmijKija jak widzę takie posty, od razu wiem że taka osoba w życiu nie pracowała w webdevie bardziej zaawansowanym niż formularze. Weź sobie d3.js, routing na mapach, albo pobaw się przy animowaniu w threejsie i po 3 dniach z płaczem wrócisz do klepania backendu chłopaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WyjmijKija ale to Ty rzucasz wysrywy na temat frontendu. Klepanie formularzy na froncie jest tak samo banalne jak klepanie crudów w backendzie. Jeśli upraszczasz frontend do tego stopnia, że może się go nauczyć małpa, to znaczy że nie pracowałeś przy żadnym projekcie z poważną warstwą frontendu a nie że cały frontend jest prosty. W codziennej pracy, debugowaniu, złożoności zadań to backend jest prosty i to nie moje słowa, tylko każdego fullstacka
  • Odpowiedz
Ofert juniorskich jest mniej niż kilka lat temu, to fakt. Nie znaczy to, że nie takie się nie pojawiają. Będą się pojawiać. Polecamy po prostu obserwować regularnie Just Join IT + ustawić sobie powiadomienia, by nie przegapić żadnej nowej oferty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
debugowaniu, złożoności zadań to backend jest prosty i to nie moje słowa, tylko każdego fullstacka z którym rozmawiałem


@walzky: xDD większość fullstackowców to tacy typowi crudziarze, co robią formularz właśnie i gówno API to nie dziwota, że ich większość rzeczy przerasta. Oczywiście, że debugowanie miliona bugów jakie małpy na froncie na tworzą jest trudne, skoro debugują to również małpy. Tak jak nie wierzę w wycięcie w pień programistów, bo AI
  • Odpowiedz
@xmadesio: Ale co dokładnie masz na myśli przez "rynek juniorów wróci do normalności"? Chyba nie liczysz, że będzie tak samo jak 3 lata temu, z tym samym stackiem, wymaganiami i ofertami? Bo tak nie będzie już nigdy. Trzeba się dostosować do nowych realiów. Polecam poczytać Darwina :)
  • Odpowiedz