Wpis z mikrobloga

@PytanieZaPytaniem: to zależy tylko i wyłącznie od Firefoxa obecnie. iOS otworzył się na silniki innych przeglądarek, ale obecnie chyba żadna nie przeskoczyła na swój własny - problemem jest pewnie to, że to tylko rynek europejski, i twórcom takim jak Mozilla może średnio opłaca się utrzymywanie dwóch wersji tej samej przeglądarki na telefony, więc olali temat.
  • Odpowiedz
@PytanieZaPytaniem: no na rynku europejskim przeglądarki mogą już korzystać z własnego silnika na iOS (ale tylko iOS, iPad odpada XD), tak samo jak alt-store już mogą istnieć i jakieś już są.
  • Odpowiedz
@PytanieZaPytaniem: generalnie problem jest taki że apple pozwoliło na sideload tylko dla UE i to pod ich przymusem. Obecnie wszystkie przeglądarki na iOS to tak naprawdę Safari ze "skinem". Taka Mozilla musiałaby teraz napisać od zera przeglądarkę, która faktycznie byłaby tylko dla Europy, więc dla nich to raczej za dużo zachodu, ale jeśli kiedyś (co jest raczej mało prawdopodobne) apple otworzy sideloading dla całego świata, to wtedy pewnie i Mozilla
  • Odpowiedz
@Faley: @BooB Aha to tak srednio. Zawsze moglbym innej przegladarki uzywac. Obecnie testuje vivaldi, jakby przeszli na swoj silnik moze byloby fajnie,
Safari tez spoko jest ale uzywalem synchronizujac z Firefox na windows za pomoca Icloud dla windows. Synchronizacja zakladek dzialala, jedyne czego mi brakowalo to synchronizacja otwartych kart.
  • Odpowiedz