Wpis z mikrobloga

@facefear: [strong opinion alert] Trendem jest Tailwind, szczególnie wśród ludzi, którzy nie pamiętają jaką patologią było ręczne klepanie łańcuszków klas w Bootstrapie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

CSS Modules nadal żyje i ma wielu zwolenników:
- zrobisz sobie zestaw atomowych klas w stylu "tailwindowym" tylko dostosowanych do Twoich potrzeb i design systemu Twojej strony,
- w HTMLce stosujesz klasy semantyczne bez kombinowania z BEMami, tylko klasycznie class="dupaContainer" class="dupaList",
- w CSSie korzystasz
  • Odpowiedz
@80kg:

tailwind


mialo byc skalowalne, a nie nasraj i zapomnij xd zauwazylem, ze tailwinem najbardziej podniecaja sie juniorki i jakies sojaki z reddita
  • Odpowiedz
Trendem jest Tailwind


@WaveCreator: to jest takie gówno że o matko, wystarczy z tym spędzić 5 minut żeby się przekonać że to jest zupełnie niezarządzalne w dłuższej perspektywie (enjoy przekopywanie się przez elementy które mają po 30 klas i szukanie w tej liście wartościowych informacji), nie wiem kto to wyforsował ale chyba poszło na fali "zróbmy na siłę inaczej niż wszyscy i nazwijmy to lepszym" xD

No ale tak to
  • Odpowiedz
@Marmite: jestem naczelnym hejterem Tailwinda, ale przeczytałem ich "Refactoring UI" i czasami wolę, żeby w projekcie był Tailwind, który ma sporo fajnie ogarniętych dobrych praktyk, niż żeby ktoś kto nie ogarnia css tworzył arkusze stylów wynajdując koło na nowo.
  • Odpowiedz
@WaveCreator @cppguy @Marmite Macie rację ja tego taliwinda rzuciłem tak dla heheszki, dobrze wiem że lepiej pisać od zera swoje style. Nie ma co próbować czegoś trendy bo wiadomo moda mija, lepiej stosować czysty CSS, wtedy nie ma zmartwień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@facefear: Scss napisany z głową, design tokeny/zmienne cssowe, które definiują ogólny system, izolowane style na komponentach i w sumie więcej nie trzeba ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz