Wpis z mikrobloga

Nic mnie bardziej nie śmieszy niż „doły” PSL, które ponoć są zdenerwowane z powodu słabego wyniku wyborów na Kosiniaka i kwestionują projekt Trzeciej Drogi.

No te leśne dziadki są wyjątkowo bezczelne. Gdyby nie Kosiniak i jego sprawne machinacje polityczne, to oni by już nie istnieli albo walczyli o subwencje (3%). Przypominam, że już w 2015 roku ledwo przekroczyli próg 5%

A co te dziady dały od siebie? Gdy Kosiniak zwiększał poparcie w miastach i miasteczkach, to te skorumpowane dziady traciły wsie na rzecz PiS.

A gdyby nie projekt z Hołownią, to w 2023 tak samo walczyliby o próg. To Hołownia ich pociągnął do tak dużego wyniku. I tak się dziwię, że takie PSL jeszcze istnieje. Koniec projektu 3D sprawi, że będą mieli z 4-6% max. Bez Kosiniaka natomiast znikają. Tyle że te leśne dziadki nie zdają sobie z tego sprawy - oni myślą, że to oni są solą tej partii xD

#polityka #wybory #4konserwy #neuropa #sejm
  • 19
  • Odpowiedz
  • 124
@lepaq: akurat oni powinni zamknąć ryje i próbować odbijać wieś PiSowi. A nie siedzą tłuste kocury na ciepłych posadkach i narzekają, że Kosiniak czy Hołownia coś spartolili.
  • Odpowiedz
@Gours: Co by nie mówić o PSL, ale jednak zawsze te 6-7 % betonu dowiozą i się prześlizgną. W tym wypadku Hołownia spieprzył wybory Trzeciej Drodze, bo zaczął robić umizgi do Pisiorów oraz chciał budować jakąś sztuczną zgodę z nimi. Podczas, gdy w takiej Republice jest dla nich wrogiem nr 2 zaraz po Tusku i oni na pewno z nim żadnej zgody nie chcą.

Nie wiem czy chciał się odróżnić
  • Odpowiedz
@Gours: Full racja. To jest prawdziwy absurd, o ile to prawda...

Mnie zastanawia, kim są faktycznie ci partyjniacy i czy rzeczywiście istnieją. Od początku Hołowni w polityce jest ewidentna nagonka na niego w proplatformerskich mediach. On tam co tydzień "zawodzi wyborców", "zapisuje się do PiSu", "dzieli koalicjantów", "robi lachę kościołowi" - wybierz co chcesz, już wszystko czytałem.

Od lat jest elektorat jakoś 30%, który za żadne skarby nie zagłosuje na
  • Odpowiedz
  • 8
@Lambo994: no właśnie nie dowiozą. Tak jak napisałem startując samodzielnie już w 2015 przy niskiej frekwencji (bodajże 55%) mieli ledwo, ledwo ponad 5% (chyba z 5,1%). No i to jest taki ich beton, który moim zdaniem się zmniejszał w kolejnych latach.

Potem przecież straciliby klub w Sejmie, gdyby PO im nie pożyczyła posła. Kosiniak jednak zaczął otwierać się na miasta i w więkezym stopniu miasteczka (Polska powiatowa itd.) także dzięki
  • Odpowiedz
@Gours PSL nie odbije już wsi bo ta jest zakochana w PiS po tym jak wladowali oni tyle miliardów złotych socjalu w wieś. Do tej pory rolnicy tęsknią za pisem i ich rozwiązaniem problemów czyli rozdawaniem gotówki. A jak PSL chce zyskać miejski elektorat to musi trochę zliberalizować się światopoglądowo.
  • Odpowiedz
@Gours: piszesz głupoty, Kolego. Kosiniak to polityczny imbecyl, który dał się wepchnąć w mariaż z sezonową partyjką Hołowni i pędzi obecnie radośnie w paszcze Tuska. Zwrot PSL-u ku miejskiemu elektoratowi? To mógł wymyślić tylko sabotażysta albo debil. Wieś jest konserwatywna obyczajowo, a radosny taniec z ludkami chcącymi "opiłowywać" katolików i lansującymi LPGT+ to dla nich polityczne harakiri. Jakakolwiek robota partyjnych dołów i próby odbijania wsi z rąk PiSu to w
  • Odpowiedz
@CichyWoda: bardzo dobrze napisane. Kosiniak chętnie by się lansował jednocześnie z libkami którzy chcą wiadomo że wszystko wszystkim wolno, a jednocześnie nawiązywałby do Witosa i robił sobie zdjęcia z przedstawicielami wsi.

Niestety panie Kosiniak, wieś to konserwy, a nie małomiasteczkowi stali bywalcy starbucksa. Mariaż z Hołownią był krótkotrwale dobrze notowany ze względu na 15 X 2023, ale teraz... co wy macie do zaoferowania?
  • Odpowiedz
@Gours oni mieli być alternatywa dla pisu i po. Tymczasem codziennie oddają "hołd Tuski". Po co na nich głosować skoro można na PO i efekt ten sam? Głosowałem na nich ostatnio mając nadzieję że będą racjonalnie współrządzić. Nie udało się.
  • Odpowiedz
@Gours @Lambo994 @CichyWoda ej, ale wy wiecie, że dla dołów eurowybory nie mają w ogóle znaczenia?
PSL w samorządowych i parlamentarnych zrobiło świetne wyniki i to się dla nich liczy. To, że do europarlamentu wprowadzili 2 posłów, a nie 3(bo tylu by wprowadzili jakby mieli 12%) ma zerowe znaczenie.

Kosiniaka to mogą całować po stopach, bo dzięki niemu mają teraz władzę w prawie wszystkich województwach i powiatach. Nikt tam
  • Odpowiedz
@Gours: psl to był zawsze związek zawodowy wyborców pslu i ich rodzin. Bez żadnej ideologii, bez niczego, największa #!$%@? pośród partii (tj, że pójdzie w koalicję z każdym). Jeżeli jako organizacja przestępcza nie rozdają już stołków po swoich gminach to nie mają racji bytu.
  • Odpowiedz
  • 1
@CichyWoda: błagam, o wszystkim można mówić, ale nie o koalicji z Kaczyńskim xD Mogliby oczywiście taką zawrzeć, ale ze świadomością, że to koniec PSL. Nawet jeśli nie wykańczałby ich podałuchami itd. to po prostu mają zbyt zbliżone elektoraty.

Druga sprawa - nawet jeśliby poszli z Kaczyńskim, to nadal byłoby za mało posłów i potrzebowaliby Konfederacji - to nie taka prosta sprawa.

Trzecia - to też nie jest tak, że tam
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: Tak to wygląda, oni są kompletnie zafiksowani na punkcie PIS i nie wiem, czy cokolwiek jest w stanie to zmienić. Ostatnio jak próbowałem rozmawiać z fanatykiem PIS ze wsi, opisywałem mu afery i nie potrafił ich wyjaśnić, to w końcu zaczął gadać że "za PIS przynajmniej rządzili ludzie na poziomie, trzymali jakiś poziom, nie to co teraz".
Co to w ogóle znaczy XD
  • Odpowiedz
@octopussy8 Dzięki Kosiniakowi PSL jest w rządzie, ma stanowiska ministerialne i współrządzo w 12 Sejmikach Wojewódzkich. Z PiS-em mógłby jeździć po festynach na wiochach i zostać wchłoniętym, bo z racji posiadania pokrewnego elektoratu PiS grałby na wchłonięcie PSL, tak jak KO chce wchłonąć Polskę 2050 a wcześniej Nowoczesną. Z tą różnicą, że PO daje przynajmniej jakieś stanowiska i część władzy po wchłonięciu. A PiS niszczy jak Leppera, Giertycha czy Gowina.
  • Odpowiedz
@Gours ale po co oni mają coś odbijać, niech #!$%@?ą, niczym się nie różnią od pisu tylko rozkradanie powiatów i gmin nie jest tak medialne
  • Odpowiedz