Wpis z mikrobloga

@adik75: @stopmen: @mexicofan: jest bez recepty w PnomPen i w Siemrep nierefundowana oczywiście... jak Filip pójdzie kupić to go złupią totalnie, bo jest biały... a tak to cena jest 2 razy wyższa jak w Polsce 50usd vs 120zł i w Polsce oczywiście 0zł po refundacji... podsumowując Kambodża to nie jest kraj dla biednych chorych ludzi...
  • Odpowiedz
@adik75: uogólniłem temat bo brak mi elementarnej wiedzy na temat cukrzycy a i też Filipa nie pytałem wnikliwie z czym co się je. W każdym razie głównym motywem powrotu do UK Filipa jest fakt iż go nie stać na leczenie.
Co do osób niepełnosprawnych w krajach trzeciego świata niw miałem na myśli tylko cukrzyków. Na Filipinach często można spotkać osoby z amputowanymi kończynami, rozległymi złamaniami itd. Jeśli nie jesteś ubezpieczony ładujesz
  • Odpowiedz
  • 1
@ZlyMarcin: Udało mi się już też to sprawdzić, że ogólnie to jest tam dostępna insulina, ale on korzysta z pompy, więc przejście na inną insulinę wiązałoby się z pogorszeniem komfortu, na który nie jest jak widzimy gotowy.

@Towarzysz_Sobaka To co się dzieje z ludźmi w takich krajach to doskonale pewnie wiemy, widziałem w Indiach. Zresztą USA jest zatrważającym przykładem rozwiązań, których lepiej się wystrzegać. Im tam bliżej do USA niż do
  • Odpowiedz