Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem tę betę i #!$%@?... chyba od ios 13 nie był mi tak obojętny nowy system. Zupełnie nie ma żadnych znaczących nowości bo zmiana koloru ikonek to kek. Jedyny plus to przebudowane ustawienia gdzie jest to jakoś lepiej pogrupowane oraz centrum sterowania gdzie można sobie fajnie samemu wszystko poustawiać.

#apple
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nietopies: dla mnie już od dawna nowe iOSy i macOSy nie wprowadzają 'funkcji' na które czekało się do wydania pełnej wersji. Raczej są to pojedyncze zmiany które nie są kluczowe.
To samo uważam o konferencjach, od czasu COVID i rezygnacji z prezentacji 'live' - pomimo tych nagranych wyglądających superancko z tymi przejściami to i tak doceniałem te prezentacje na których pokazywano demo nowych funkcji, opisywano je bardziej szczegółowo a nie
  • Odpowiedz
@nietopies: Mnie zastanawia dlaczego nie rozwijają dynamicznej wyspy? Animacje odblokowywania czy Apple Pay fajnie się komponują, a wiadomości SMS czy nawet inne systemowe powiadomienia wyskakują pod postacią belki z góry... Zamiast tego mamy beznadziejnie wyglądające kolorowe ikonki. iOS już dawno stracił charakter, po Jobsie jeszcze Jony Ive jakoś to ciągnął, a teraz chyba się trochę pogubili.
  • Odpowiedz
@nietopies: Dokładnie miałem te same odczucia, wielki hype jaka to będzie rewolucyjna wersja, a wychodzi na to, że zrobili nakładkę na chatgpt, Siri dalej nie po Polsku, jakieś bzdetne funkcje, które może użyję raz jako ciekawostkę. Tak jak ktoś napisał wcześniej "przecież codziennie odbieram mamę z lotniska".
  • Odpowiedz
@nietopies: @Aurezaliusz Nie rozumiem dlaczego nadal nie można doczekać się układu ikon 5x8. Tym bardziej, że można będzie ukrywać nazwy aplikacji. Widget safari z aktywnym polem wyszukiwania jak w androidzie też przecież potrzebny. Czas najwyższy też na większą możliwość przenikania się centrum sterowania z pulpitem. Stan baterii wszystkich podpiętych gadżetów na górnej belce. Więcej informacji na ekranie blokady. Spieprzyli to.
  • Odpowiedz