Wpis z mikrobloga

Jak policzę roczne zarobki i podzielę przez 12, to wyjdzie mi w przeciętnym roku ok. 16k brutto, natomiast sporo z tego jest ukryte za premiami, które wprawdzie wpisano do umowy (tzn. w postaci minimalnej), ale ich ostateczna wysokość jest uznaniowa (np. w tym roku mam więcej niż 16k z uwagi na dużą premię, wyjdzie 17k).

I teraz mam problem. Wysyłam co jakiś czas kolejne CV-ki, ale wiadomo, że nie chcę zmieniać na pracę, gdzie dostanę mniej. Wpisuje więc np. 18-19k. Ale z drugiej strony - tam też przecież część zarobków może być ukryta za premią, a to pewnie jest odbierane jako 18-19k podstawy. A programistą nie jestem, ciężko tyle w technice dostać nie będąc klepaczem. Obawiam się, że będę odrzucany za chęć zarabiania jak mid programista, a przecież jestem nie-IT, więc powinienem dostać dużo mniej według naszego rynku pracy.

Co Waszym zdaniem najlepiej robić - podawać niższą stawkę (np. 15k) i dogadywać na potencjalnej rozmowie resztę, czy walić 18-20k i się nie pierdzielić (w końcu mam pracę, która mi pasuje i nie muszę zmieniać) ?

OFC dla B2B podałbym więcej, ale np. PKO BP nie ma takiej opcji, po prostu masz podać "oczekiwane zarobki brutto" i kropka (pewnie UOP w domyśle).

#praca #pracait #zarobki #pracbaza

Podawać oczekiwane zarobki sumaryczne czy oczekiwaną podstawę?

  • Sumaryczne - 18-20k brutto m/c 82.8% (77)
  • Podstawę - 15k brutto m/c 17.2% (16)

Oddanych głosów: 93

  • 11
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: w 99% przypadków na rozmowie zadawali pytanie o zarobki. Nawet jak w ogłoszeniu\linku trzeba było podać to hr gowno wiedziały i dwa razy jak powiedziałem ze tyle ile podałem w odpowiedzi to pytali ile bo nie wiedza
  • Odpowiedz
  • 0
ty jesteś normalny? Stawki się podaje /h albo /day


@programista15cm: Nie każdy jest kodoklepem nadczłowiekiem. W nie-IT po prostu wpisujesz miesięczne oczekiwania finansowe.

w 99% przypadków na rozmowie zadawali pytanie o zarobki.


@Badyl69: W sumie racja, ale pewnie powyżej pewnych kwot wycinają.
  • Odpowiedz
  • 0
ale wszystkie raporty płacowe nie tylko IT się podaje /h netto + vat.


@programista15cm: Ty chyba nigdy nie aplikowałeś na cokolwiek innego poza programistą.

Weź złóż testowo parę ofert na pracę w innych branżach technicznych (w których wprost nie podano B2B, bo takie też ofc są) i powiedz mi, co wyskoczyło w miejscu, gdzie pracodawca pyta o zarobki.

Możesz mi też uwierzyć na słowo, że będzie to miesięczne, oczekiwane wynagrodzenie
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin

Poważna firma przystąpi do negocjacji i wspomni, że "no, tu podstawę mamy mniejszą niż Pan oczekuje, ale mamy premię roczną i 300 złotych miesięcznie Sodexo na żarcie", itp.

Więc podawaj wyższą.
  • Odpowiedz
Możesz mi też uwierzyć na słowo, że będzie to miesięczne, oczekiwane wynagrodzenie brutto na UOP.


@Yuri_Yslin: zgadzam się, wpisz to co z b2b wychodzi netto, wylicz ile brutto uop wyjdzie z takiego kosztu pracodawcy (i odlicz 20% żeby wpaść w widełki, potem jak zabłyśniesz na rozmowie to wracasz do swoich sum)
  • Odpowiedz