Wpis z mikrobloga

Czy bezpiecznie można komuś wysłać konsolkę o wartości 1500 złotych poprzez Pocztę Polską? Chłop chce zapłacić za pobraniem, wysyłka ma być na jego koszt. Jest opcja wysyłki na jego koszt? Jestem zielony w tych kwestiach. Po prostu wolę mieć pewność, czy dostanę pieniądze za sprzedaż.
#pocztapolska #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
Jest opcja wysyłki na jego koszt?


@beauwolf: jest, tylko musisz poprosić o odpowiedni formularz. Wtedy wypełniasz z danymi gdzie ma dojechać i kwotę jaką listonosz ma pobrać. Ale szczerze, to nie polecam, wygodniej będzie przez paczkomat.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemny_kolor właśnie chciał tylko za pobraniem. Nie robiłem jeszcze w ten sposób, ale no wygląda to w porządku. Ja pokolenie paczkomatów, wiec tez bym tak wolał ale kupiec jest..
  • Odpowiedz
  • 0
@beauwolf
Ogólnie jest to bezpieczne, ale w razie jak kupujący nie odbierze, to zapłacisz i za zwrot i za nadanie, zwrócą ci za to opłatę za usługę pobranie.

Co do zabezpieczenia to masz do wyboru "deklarację wartości" (płatne 1 zł za każde zadeklarowane 50 zł powyżej 100 zł) lub ubezpieczenie (koszt 1 zł, suma ubezpieczenia 50000 zł). Obie usługi wzajemnie się wykluczają, więc albo zaznacza się kwadrat z opcją ubezpieczenie, albo
  • Odpowiedz
@beauwolf: na wypadek zagubienia, jak masz dowód wartości (paragon/faktura, choć może aukcja ujdzie), to wystarczy ubezpieczenie, jest tańsze, ale wypłacają tylko wg udowodnionej wartości.

Natomiast deklarując wartość płaci się sporo drożej, ale nie trzeba udowadniać, wypłacą ile się wpisało.

Etykietę taniej wydrukować z aplikacji, teraz to aż 2 zł za
  • Odpowiedz