Wpis z mikrobloga

Ja nie mogę przeboleć jednego. Tego, że polacy,w okresie upadku pax americana, orientacji ameryki na pacyfik, bezbronności europy i posiadania granicy z Białorusią 150km od Warszawy głosują na partie "wgniatające Putina w ziemię" i jawnie pchające nas na kolizję z FR. Jedyną, moim zdaniem, na obecny moment, poza puczem wojskowym, szansą na to, że zaczniemy prowadzić samodzielną politykę zagraniczną, uszczelnimy się i uzbroimy jako naród jest głosowanie na #konfederacja. Pewnie, nie są idealni, ale jak to mówią , it is what it is, nie mamy lepszych kandydatów na rozsądną politykę. A polacy przeżywają, czy będa mieli krzyżyki w urzędach, czy gejom jest miło i czy będą mogli sobie robić aborcję, czy nie. Skumajcie wkońcu, ze jeżeli się nie ogarniemy, to Kreml będzie nam dyktował jaką mamy mieć politykę społeczną, gospodarczą i międzynarodową. A to nie spodobałoby się chyba nikomu.

#konfederacja #wybory #polityka #wojna #geopolityka #neuropa
  • 9
  • Odpowiedz
że zaczniemy prowadzić samodzielną politykę zagraniczną, uszczelnimy się i uzbroimy jako naród jest głosowanie na #konfederacja


@Dirker: Przecież oni postulują wyjście z UE/NATO. W jaki sposób to ma poprawić nasze bezpieczeństwo? Jakbyś faktycznie przewidywał osłabienie siły USA, to raczej powinieneś głosować na zwolenników większej integracji z UE, czy wręcz federalistów, albo chociaż zwolenników wspólnej armii.

A jak chcesz przykład, jak wygląda ta słynna polityka wielowektorowa balansowania między wschodem
  • Odpowiedz
  • 0
@srgs: Nie odnotowałem tej prorosyjskości, a śledzę ich poczynania, czy mógłbyś proszę wyjaśnic w czym ta prorosyjskość się przejawia? Ale proszę na faktach, nie domysłach z cyklu "przecież wiadomo, że" albo "oczywistym jest". Tylko konkrety. A, i jakbyś mógł jeszcze podać jakąś alternatywę dla mojego pomysłu, co możemy zrobić innego, żeby uniknać potencjalnej katastrofy.
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk: Okej, to są rzeczy z onetu, ale podejdę poważnie : pokaż mi proszę jeden punkt programu, jedną wypowiedź jakiegokolwiek polityka konfderacji, który mówi o wyjściu z EU, albo tymbardziej z NATO? Jestem ciekaw. Wtedy chętnie się odniosę. Póki co to jest argument z podparciem w takmisięwydajiźmie. Integracja europejska? Jaki ma związek integracja z EU z polityką obronną? To, że w sztabie wojsk, składającym się w 80% z polaków i
  • Odpowiedz
  • 0
@SoplicaTadeusz: Jasne, tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=sS1J8vS8dqo
, albo chociażby tutaj:
Chcą wysłać wojsko na Ukrainę. Sensacyjne doniesienia mediów
Przedstawiciele państw bałtyckich oraz Polski zarzucać mieli władzom Niemiec, że te znów zbyt asekuracyjnie podchodzą do propozycji pomocy wojskowej dla Ukrainy. Kraj ten sprzeciwiać ma się między innymi temu, aby pozwolić Ukraińcom na atakowanie zachodnią bronią celów w głębi Rosji, a wobec coraz ostrzejszej polityki Federacji Rosyjskiej i rysującej się przewagi jej wojsk na ukraińskim froncie, stanowisko Niemiec rozzłościło sojuszników.

„Twierdzą, że jeśli Rosjanom uda się dokonać strategicznego przełomu na wschodniej Ukrainie, bo Zachód pomaga Kijowowi tylko połowicznie, sytuacja może się dramatycznie pogorszyć. W takim przypadku państwa bałtyckie i Polska nie będą czekać na rozmieszczenie wojsk rosyjskich na swoich granicach – ostrzegali politycy bałtyccy, ale sami wyślą wojska na Ukrainę . I było jasne, co to będzie oznaczać: NATO stanie się stroną wojny” – pisze
  • Odpowiedz
@Dirker: Proszę, o wyjściu z UE: https://www.youtube.com/watch?v=QMMD15vBh1I

Jawnie antynatowskie i prorosyjskie jest też całe środowisko Grzegorza Brauna. Do tego promują wrogą nam AfD, która też okazuje się być przeżarta rosyjską agenturą. Nie wspominając już o jego kontaktach ze Swiridowem.

Integracja europejska? Jaki ma związek integracja z EU z polityką
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk: No i tutaj Ewa nie mówi o wyjściu z EU, mówi, że UE nie działa, i ,że chcą to zmienić. Polexit to jest tylko ewentualny scenariusz, jak się nie uda. Dziwie się, że w ogóle dała się wpędzić w taką dyskusję. Niech będzie, że faktycznie jedna osoba napomniała o tym, masz punkt :) Tylko ,czy w sytuacji, gdzie bycie w unii oznaczałoby naszą ruinę, to wtedy, nie było by mądrzej ją opuścić? Nawet narażając się na cła w odwecie?
Środowisko Brauna jest środowiskiem specyficznym, zdecydowanie najmniej moim ulubionym z całej trójki, ale póki co są złem koniecznym. Znowu, przesłanianie minusów plusami- coś za coś, nie ma darmowych lunchy.

Skoro, mamy z założenia nie mieć zasobów, ani finansowych, ani ludzkich, to powiedz mi, jaki cel miałaby Unia, czy Niemcy w integrowaniu się z nami? Trzeba pojąć, że oni integracji na zasadzie wyrównywania nie chcą, bo nie chcą konkurencji. Jedyna integracja, jaką w naszej obecnej sytuacji dostaniemy to taka, że ich "stan" będzie na poziomie Kaliforni, a nasz na poziomie Montany. A teraz te różnice mamy mniejsze, bo dalej na niesie fala wzrostu, nie datków z EU przecież, bo za PiSu nawet tych, które powinniśmy dostać nam nie dali, nie mówiąc o niczym ekstra. A mimo tego wzrosty za pisu, tak realne jak nominalne były o ligę wyzsze, niż za PO. Tak, nawet ta siermiężna banda złodziei zrobiła gospodarce lepiej, niż zarządzanie przez namiestnika. W razie potrzeby uzyskania danych : Bank Światowy, statista, trading economics, nawet GUS od biedy. Ufam, że sam znajdziesz dane, bo zdajesz się rozsądnym gościem.

Co do Turcji, tam jest jak zawsze- coś kosztem czegoś. Bańka na nieruchomościach sciagajaca kapital, ktorym podpiera sie wlasne inwestycje, kosztem obywateli. Ale poczucia bezpieczenstwa im nie odmówimy. Jest ich 40 milionów więcej a potencjał mają 3-4 krotnie większy, niż my, w kwestii militarnej, sprawczości politycznej, ogólnie jest to państwo lepiej realizujące swoje interesy. Faktem jest, że inflacja na lirze wkońcu musi ubić tę walutę i wyprowadzi ludi na ulice, ale to na zachodzie. Lud pustyni dalej będzie głosował za sułtanatem. Taki mają klimat. No, i może jeszcze trochę tureckiej ekonomii i ich wygryziemy z G20, podobno miało się to dziać w tym roku, w ubiegłym już Morawiecki jezdzil obserwowac jak to
  • Odpowiedz