Wpis z mikrobloga

Od prawie roku zbieram się za #gielda i #inwestowanie przeczytałem Finansową Fortecę. Założyłem prawdziwe konto w #xtb i w sumie nie wiem co dalej XD Chciałbym zainwestować około $5000, które mogę przewalić ale chciałbym wyciągnąć wiecej niż 10% w perspektywie mniej niż ~5 lat.

Nie chcę w ogóle tykać polskiej giełdy, sam już nie wiem czy iść w ETF czy może pojedyncze akcje brać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oprócz tego mam wymaksowane IKE i IKZE, dużo obligacji i poduszkę. Akcje mają mi to wszystko dopełnić.
  • 6
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: dobra a tak już całkowicie poważnie: jak masz osobny portfel obligacji, jakąś poduszkę finansową i inne aktywa na IKE/IKZE to warto część zainwestować bardziej agresywnie; jakiś big tech, cyberbezpieczeństwo, software, półprzewodniki. Nie namawiam oczywiście, ale warto się zainteresować i przynajmniej rozważyć.
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic patrząc na Twoje wpisy to chyba jednak lepiej ETF. Jak będziesz wybierał akcję? Na pałę? Jeśli tak, to IMO trochę bez sensu i bezpiczniej będzie kupić cały indeks niż parę spółek, które mogą zachowywać się różnie na przestrzeni miesięcy/lat.
  • Odpowiedz