Wpis z mikrobloga

Turyn to miasto w północno-zachodnich Włoszech, położone nad rzeką Pad, stolica prowincji Piemont.
Niewątpliwie jedną z największych atrakcji do zobaczenia jest katedra św. Jana Chrzciciela, a wraz z nią kaplica "la cappella della Sacra Sindone" w której przechowywany jest Całun Turyński. Sam całun jest rarytasem dla turystów sakralnych, ale niepozorna z zewnątrz kopuła kaplicy, jest swojego rodzaju architektoniczną perełką, zaprojektowaną przez Guarino Guarini. Wykonana została w ten sposób, że patrząc na sklepienie wewnątrz widać nieskończoną głębię (na zdjęciu).
Turyn to nie tylko zabytki sakralne, których jest cała masa, lecz także pałace, przestrzenne place, parki i pozostałości z czasów rzymskich, jak Porta Palatine, świetnie zachowana brama rzymska z fragmentami muru obronnego.
Odwiedziłem Turyn po raz pierwszy i bardzo mi się spodobał. Zdecydowanie mogę polecić to miasto na weekend.
Link do filmu ze zwiedzania poniżej.

#wlochy #podrozujzwykopem #ciekawostki #historia #zainteresowania #architektura #podroze
szwajcarskim-szlakiem - Turyn to miasto w północno-zachodnich Włoszech, położone nad ...

źródło: Cupola_sindone

Pobierz
szwajcarskim-szlakiem - Turyn to miasto w północno-zachodnich Włoszech, położone nad ...
  • 3
  • Odpowiedz
@michals412: sorki Miras, nie zwróciłem uwagi, bo jak w filmie, używaliśmy tylko tramwaju. Ale raczej pewne że jedno z dwojga tam z lotniska zamówisz. Pewnie nie będziesz pamiętał, ale możesz mi napisać (tu lub w komentarzu pod filmem) jak wrażenia po powrocie, a szczególnie jak tam temperatura w mieście, bo wydaje mi się że będzie smażonko ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz