Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że Lewica posłucha rad tego typa, panie liderki, które dosadnie pokażą, gdzie Lewica Razem ma mężczyzn i ceny prądu, Zandberg chodzący po mediach będzie udawadnial, że oddawanie 85% swoich dochodów państwu to całkiem rozsądny pomysl, a veto dla pomysłów Tuska oraz PSL sklei jeszcze bardziej Lewicę z przypominaniem jak popierali sporą część pomysłów PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°). #bekazlewactwa
#wybory #polityka
Dawul - Mam nadzieję, że Lewica posłucha rad tego typa, panie liderki, które dosadnie...

źródło: 1000005369

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Dawul: Jeżeli faktycznie zbankwaliby Żukowską, to myślę, że cała Polska niezależnie od poglądów im podziękuje XD kto na taką durną babę głosuje? Ja rozumiem, że ktoś może mieć kontrowersyjne poglądy, nie trzeba się że wszystkimi zgadzać, ale ona jest zwyczajnie głupia XD
  • Odpowiedz
veto dla pomysłów Tuska oraz PSL


@Dawul: Rozsądne, jeżeli nie jest to zgodne z linią partii. Czemu Razemki miałyby głosować wbrew sobie? Właśnie z tego powodu nie weszli do rządu.

Zandberg chodzący po mediach będzie udawadnial, że oddawanie 85% swoich dochodów państwu to całkiem rozsądny pomysl


Niższe podatki dla najbiedniejszych są w ich programie kolego. A wysoki procent zgodnie z podatkiem progresywnym, więc powyżej określonej, wysokiej stawki. Do tego progresywny podatek
  • Odpowiedz
  • 2
@Wink:

Rozsądne, jeżeli nie jest to zgodne z linią partii.


Tu chyba nie ma takiego zalozenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niższe podatki dla najbiedniejszych są w ich programie kolego.


Realny program Razemków jezeli chodzi o podatki to ten kalkulator z 2015 r., gdzie ludzie zarabiajacy 4 koła na reke placiliby juz wyzsze podatki (czyli zakladam, ze obecnie taka wartość dotyczy sredniej a moze troche ponad srednia krajowa).
  • Odpowiedz
Co różnie partię Razem czy Lewicę od innych partii jak np. Konfederacja w kwestii praw mężczyzn?


@Wink: Realnie niewiele, ale to robi różnicę. Zwłaszcza powinni się odciąć nie tylko od Żukowskiej, ale też senator Górskiej i jej wypowiedzi o mężczyznach, karanych za gwałt tylko na podstawie oświadczenia domniemanej ofiary, która jest kobietą. No i niefortunne wypowiedzi minister ds. równości (tego ministerstwa nie powinno być tak w ogóle), konferencja przedwyborcza tylko nt
  • Odpowiedz
Realny program Razemków jezeli chodzi o podatki to ten kalkulator z 2015 r., gdzie ludzie zarabiajacy 4 koła na reke placiliby juz wyzsze podatki (czyli zakladam, ze obecnie taka wartość dotyczy sredniej a moze troche ponad srednia krajowa). Razemki uzyskuja najwieksze poparcie w elitach wielkomiejskich, wiec nie jest to zbyt dobry pomysl, biorac pod uwage cel wygrania wyborow.


@Dawul: xD

Według kalkulatora (i to nieaktualnego już) to dopiero od bodajże 18k
  • Odpowiedz
  • 1
@Wink:

Według kalkulatora (i to nieaktualnego już) to dopiero od bodajże 18k brutto płaci się wyższe podatki. Kalkulator na stronie Lewicy był.


A to ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Screen powyzej.

Dobry argument xDDDDD

Choćby taki Drutex na pewno przeniesie się za granicę, szczególnie że Razem i takie mechanizmy zablokować planuje.

Jak zablokowac przeniesienie kosztów podatku na konsumentów? Ceny maksymalne wprowadzić xD? To juz chyba kiedys bylo
Dawul - @Wink: 
 Według kalkulatora (i to nieaktualnego już) to dopiero od bodajże 18...

źródło: zrzut-ekranu-2019-12-10-o-22.38.40-300x250

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dawul:

A to ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Screen powyzej.


No to łap aktualny screen (kalkulator bodajże z 2023). Ten Razemkowy nie działa już od długiego czasu, a przeciętne zarobki w 2k15 wynosiły około 4k brutto, najniższa bodajże 1750 zł. Także faktycznie większość osób nawet na tych propozycjach które w kalkulatorze podajesz by skorzystała, ale od tamtej pory jak widzisz wiele się zmieniło.

Czyli ceny maksymalne xD.
Wink - @Dawul: 
A to ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°). Screen powyzej.

No to łap aktualny screen ...

źródło: obraz_2024-06-10_084938400

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Wink:

No to łap aktualny screen (kalkulator bodajże z 2023). Ten Razemkowy nie działa już od długiego czasu, a przeciętne zarobki w 2k15 wynosiły około 4k brutto, najniższa bodajże 1750 zł. Także faktycznie większość osób nawet na tych propozycjach które w kalkulatorze podajesz by skorzystała, ale od tamtej pory jak widzisz wiele się zmieniło.


To po co klamales, ze zmiany dotyczyly 18k brutto? Plus zaznaczylem, ze w dzisiejszych czasach wedlug tamtego
  • Odpowiedz
@Dawul:

To po co klamales, ze zmiany dotyczyly 18k brutto?


Bo tak jest, gdyby była strata miałbyś minus podany. A 18k brutto było przykładem.
Zresztą wstawiasz stare, nieaktualne rzeczy żeby tezę udowodnić i to ja mam się bronić, że niby kłamie. #!$%@? takie dyskusje.

A co bedzie jak sie okaze, ze przez takie podatki produkcja jest nieoplacalna?


Progresywny podatek dla firm to hasło, wynika z niego, że mniejsze firmy płacą mniej,
  • Odpowiedz
  • 0
@Wink:

Bo tak jest, gdyby była strata miałbyś minus podany. A 18k brutto było przykładem.

Zresztą wstawiasz stare, nieaktualne rzeczy żeby tezę udowodnić i to ja mam się bronić, że niby kłamie. #!$%@? takie dyskusje.

No dobrze, a teraz zweryfikujmy co pisales i w jakim kontekscie.

Odnosiles sie do tego fragmentu mojej wypowiedzi:

Realny program Razemków jezeli chodzi o podatki to ten kalkulator z 2015 r., gdzie ludzie zarabiajacy 4 koła
  • Odpowiedz
Według kalkulatora (i to nieaktualnego już) to dopiero od bodajże 18k brutto płaci się wyższe podatki. Kalkulator na stronie Lewicy był.


@Dawul: Dostałeś wskazanie o jaki kalkulator chodzi, potem napisałem jeszcze, że to z 2023 roku. A ty wyjeżdżasz z kalkulatorem nie ze strony Lewicy a z Razem, który już nie działa.

A kwota która tam jest podana jest właśnie jako zysk na wprowadzonych zmianach. To zdjęcie które przedstawiłem to realny
  • Odpowiedz
  • 0
@Wink:

Dostałeś wskazanie o jaki kalkulator chodzi, potem napisałem jeszcze, że to z 2023 roku. A ty wyjeżdżasz z kalkulatorem nie ze strony Lewicy a z Razem, który już nie działa.


Przeciez odnosiles sie wyraznie do mojej wypowiedzi o kalkulatorze dotyczacym Razem. W dodatku zaczelismy rozmawiac o Razem i sam nakierowales temat na Razemków.

W Sejmie jednak o dziwo temat podłapali członkowie róznych partii, tylko nic z tym nie zrobiono.


Trudno
  • Odpowiedz
Przeciez odnosiles sie wyraznie do mojej wypowiedzi o kalkulatorze dotyczacym Razem. W dodatku zaczelismy rozmawiac o Razem i sam nakierowales temat na Razemków.


@Dawul: No to masz cytat dokładny wypowiedzi:

Według kalkulatora (i to nieaktualnego już) to dopiero od bodajże 18k brutto płaci się wyższe podatki. Kalkulator na stronie Lewicy był.

Trudno zrobic cos z tak odrealnionym tematem.


Przecież to nie jest odrealniony temat, co w nim odrealnionego? Hajs za wytwarzanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Wink:

Przecież to nie jest odrealniony temat, co w nim odrealnionego? Hajs za wytwarzanie energii i tańszy prąd w Polsce. To oczywiście jeszcze kwestia dogadania się ze stroną niemiecką, ale nic czego nie dałoby się fizycznie zrobić.


Z tego co pamietam to Niemcy zrezygnowali z atomu w czasie, kiedy Japonia miala trzesienie ziemi w 2011 r., wiec jak wyobrazasz sobie wytwarzanie przez Niemcy energii z atomu i sprzedawanie jej dalej, jak
  • Odpowiedz
@Dawul:

Z tego co pamietam to Niemcy zrezygnowali z atomu w czasie, kiedy Japonia miala trzesienie ziemi w 2011 r., wiec jak wyobrazasz sobie wytwarzanie przez Niemcy energii z atomu i sprzedawanie jej dalej, jak tu nie chodzilo o rodzaj pozysykiwania energii tylko o bezpieczenstwo?


Ano, tak było. Były głosy, że są nieekologiczne nawet, ale to przede wszystkim bezpieczeństwo rzekomo miało być powodem odejścia, mimo że sporo głosów sprzeciwu się pojawiło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wink:

Ano, tak było. Były głosy, że są nieekologiczne nawet, ale to przede wszystkim bezpieczeństwo rzekomo miało być powodem odejścia, mimo że sporo głosów sprzeciwu się pojawiło. Wciąż, polska strona mogłaby podjąć w tej kwestii dialog, wszak nie chodzi o uruchomienie wszystkich elektrowni.


No to nie ma podstaw do dzierżawy elektrowni, bo gdyby postanowiono uruchomic elektrownie to dzialalby one na rzecz Niemiec, a nie Polski.

Nie chodzi o ilość pracowników, a
  • Odpowiedz