Wpis z mikrobloga

Kanada dała nam dziś emocje, chociaż przede wszystkim przez deszcz. A i tak wygrał Verstapen.
Ferrari... oni naprawdę nie muszą z nikim walczyć. Nawet jakby ich dwóch jechało wyłącznie, to by przegrali. Leclerc niczego nie sp****, a nie ukończył przez grande strategia i silnik. Sainz mistrzem deszczu nie jest i dzisiaj było to widoczne. Tego mu właśnie brakuje żeby być naprawdę wybitnym kierowcą. W sumie tyle razy Williams się rozbijał, że można to nazwać zemstą za niszczenie wyścigów innym. Że na Albona padło, to słusznie, bo inaczej by nie zabolało. Niech sierżanta wymienią już.
Skoro o nimi mowa, to nie zawiódł, aczkolwiek musiał próbować dwa razy. Za to jak już, to z konkretnymi rezultatami. To jest ogór, ale jestem ciekawy jakie auto dadzą Sainzowi. I nie jestem przekonany, że wszystkie przygody Logana wynikają wyłącznie z jego braku umiejętności.
Mercedes, no cóż, Hamiltona mają gdzieś, szkoda, że nie dowiózł podium. Mieliśmy "Felipe, baby", teraz będzie "George, focus". Mimo wszystko dobrze, że nie wygrał.
McLaren - pomijając Logana, mieli podwójne podium przy zastosowaniu taktyki "na Sainza". Zamiast tego poświęcili Oskara.
Talent Lance rzeczywiście eksplodował. Nie rozbił się w takich warunkach, w przeciwieństwie np. do Pereza. Może Sergio przestali już bolid skręcać, on dalej tego nie zajarzył? Albo po prostu bolid jest w 100% pod Maksa zrobiony i stąd problemy.
Yuki podpisanie kontraktu uczcił podobnie jak Perez, choć nie tak spektakularnie. Myślę, że wyniki nie są ostateczne. Daniel odbył karę (skądinąd bezsensowną i absurdalną) przy SC. Czego jak mi się wydaje robić nie wolno. Nikt nie zauważył, ale Haas zaprotestuje zapewne, bo mogą tak dostać punkt. Szarża Kevina była piękna. Do momentu pit stopu.
Renault z punktami, Ocon nie szalał, dziwne.
Najbardziej bezbarwnie jechał chyba Alonso. Ale dowiózł punkty.

Chyba tyle :D

#f1
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowicz71: article 54.3 states for 5 and 10 sec penalty - "driver concerned must carry out the penalty the next time he enters the pit lane and, for the avoidance of doubt, this includes any stop the driver makes whilst a VSC or safety car procedure is in use".
  • Odpowiedz
McLaren - pomijając Logana, mieli podwójne podium przy zastosowaniu taktyki "na Sainza". Zamiast tego poświęcili Oskara.


@wykopowicz71: Całkowicie nie rozumiem czemu nie powiedzieli Norrisowi by dawał DRS Piastriemu. Ale oni tam pod koniec w MCL jakieś srogie grzyby zarzucili, bo gdy Russell był blisko wyprzedzania Piastriego to te głąby go pytały czy ma tempo by wyprzedzić Verstappena xD
  • Odpowiedz
@Bubbo jakby Norris powiedział że już nic nie wykręci bo ciśnie na maska to by go zatrzymali z Piastrim bo było widać że Max odjeżdża.

A coś tam podkoloryzował to mu dali spokój i Oskar spadł.
  • Odpowiedz