Wpis z mikrobloga

Płaczcie, płaczcie. 11,9% dla Konfy to nic. Wyniki w postaci samych głosów to dopiero miód.

1 357 221 - tyle głosów uzyskała Konfa przy 1 547 364 podczas wyborów do sejmu
752 744 - tyle głosów uzyskała Lewica przy 1 859 018 podczas wyborów do sejmu
935 228 - tyle głosów uzyskała 3Droga przy 3 110 670 podczas wyborów do sejmu

4 356 794 - tyle głosów uzyskało PO przy 6 629 402 podczas wyborów do sejmu
3 866 369 - tyle głosów uzyskało PIS przy 7 640 854 podczas wyborów do sejmu

Czyli, jeśli porównamy to z wynikami sejmowymi z uwzględnieniem frekwencji to

Konfa +64%
Lewica - 24%
3Droga - 44%
PO + 23%
PIS -5%.

#wybory #konfederacja
  • 32
  • Odpowiedz
@DoktorWojna:

ale to powino się raczej porównywać wybory do poprzednich wyborów do europaramentu


Porównanie do tak odległego okresu będzie średniomiarodajne. Tutaj mieliśmy mniej niż rok temu wybory, więc mamy na biężąco zmiany
  • Odpowiedz
Porównanie do tak odległego okresu będzie średniomiarodajne. Tutaj mieliśmy mniej niż rok temu wybory, więc mamy na biężąco zmiany nastrojów.


@DanteTooMayCry: porównujesz wybory w których frekwencja znacznie nisza nie mówiąc że mamy tylko exit-pole i nie znamy dokładnych wyników
  • Odpowiedz
@DoktorWojna: Ja p*erd*lę.... trzymajcie mnie, kur**. Nieistniejący boże czy Ty to widzisz?

Ogarniasz chociaż odrobinę matmę? Rozumiesz chociaż w minimalnym stopniu co ja wrzuciłem?

O ile mniej osób zagłosowało nie ma kompletnie żadnego znaczenia pod względem jakiejkolwiek miarodajności ze względu na frekwencję. DLATEGO właśnie wrzuciłem dane, które uwzględniają ten czynnik. Gdybyśmy zrobili takie suche fakty jak próbujesz powyżej (oczywiście strata innych partii już jest dla Ciebie nieistotna - to przecież Konfa straciła, aż ponad 100tys!!!)
  • Odpowiedz