Wpis z mikrobloga

policja mnie zatrzymała około kilometra za tym znakiem mówiąc że przekroczyłem prędkość o 40km/h, ponieważ ten znak mówi wyraźnie, że za nim jest obszar zabudowany. problem w tym, że obszar zabudowany był przekreślony i jakiś śmieszek oderwał taśmę, co oczywiście widać. policjant szedł w zaparte i mówił, że nieważne co kiedyś, ważne co teraz, a teraz jest obszar zabudowany. mandatu nie przyjąłem, czekam na wezwanie do sądu. czy dobrze postąpiłem? #pytanie #prawo #motoryzacja
the_foxi - policja mnie zatrzymała około kilometra za tym znakiem mówiąc że przekrocz...

źródło: 8ccd25a6d6344257b8f6e312292396a9

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
policja mnie zatrzymała około kilometra za tym znakiem

@the_foxi: ktoś tę taśmę zerwał w czasie, gdy Ty przejeżdzałeś ten 1 km? Jeżeli tak, to dobrze zrobiłeś. W przeciwnym razie - niedobrze.
  • Odpowiedz
@the_foxi: u mnie w mieście jest ulica jednokierunkowa, która kiedyś była dwukierunkowa. Czyli mogę nią jeździć w obie strony, bo kiedyś była dwukierunkowa?
  • Odpowiedz
@the_foxi to tak jakby na autostradzie ze znaku 120 zadrapać "1" i by ci policjant wmawiał że tak trzeba było jechać 20km/h xD
Btw. Ciekawe jak by zareagował w takiej sytuacji samochód z automatycznym rozpoznawaniem znaków i dostosowującym prędkość do znaku. Hamowały na szlag?
  • Odpowiedz
@the_foxi: znak jest ewidentnie zniszczony, więc karanie za jego nieprzestrzeganie jest raczej bezpodstawne. Jeżeli są jakieś wątpliwości co do tego jaki to jest znak (czy koniec czy początek terenu zabudowanego) najlepiej jest się zwrócić do zarządcy drogi, on w końcu powinien wiedzieć co tam stoi
  • Odpowiedz
@Bpnn:

no ale jest znak, że teren zabudowany.

ten znak nie powinien być na wyjeździe z miejscowości, ale na wjeździe, bo to po prostu debilne nie chce mi się tłumaczyć
  • Odpowiedz
@Strigiformesman dokaldnie, chociaz jeden rozumuje poprawnie. Nie wazne co tam stoi i jak wyglada znak obecnie. @the_foxi dobrze, ze nie przyjales. Jakbys mial problem w sadzie o upieraj sie, ze maja sprawdzić u zarzadcy jaki tam znak stoi, bo takie rzeczy sa wpisane w dokumentacji drogowej i na tym sad bedzie sie opieral.
  • Odpowiedz